15 Haziran 2024 Cumartesi
DOLAR 32.79 ₺
EURO 35.16 ₺
STERLIN 41.61 ₺
ALTIN 2,459.44 ₺
BTC 66,064.07 $
ETH 3,457.23 $
BİST 10,471.32

Chip Para Geçen Yerler ve Siteler

Kredi Kartları
Yayınlama: 24 Ağustos 2022 Çarşamba 16:41 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Emircan S.

Chip Para Geçen Yerler ve Siteler

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli konu başlığımız içerisinde; Chip Para Geçen Yerler konusunda güncel 2023 listesini sizler için araştırdık. Akbank Axess Kredi Kartları, en çok tercih edilen kredi kartlarından bir tanesi olduğu için, Chip Para Geçen Yerler ve anlaşmalı olunan üye iş yerleri listesi de aktif olarak kullanılmaktadır.

Chip paralar en çok dijital internet sektörlerinde tercih edildiğinden dolayı, bizler de sıralamayı en çok kullanılan alanlardan, daha az tercih edilen üye iş yerlerine doğru listeledik. Axess Chip para geçen siteler başta olmak üzere, mağazalardan tüm büyük işletmelere kadar detayları sizlere aktardık.

Chip Para Kullanılan Yerler
Chip Para Kullanılan Siteler ve Geçen Yerler Listesi 2023

Kredi kartları, genellikle bir puan sistemi üzerine kurulu olmaktadır ve kart sahiplerine çeşitli ödüller kazandırmak amacıyla kullanılır. Bu puanlar, genellikle kartı kullanarak yapılan alışverişlerden kazanılır ve daha sonra belli bir miktar puanın biriktirilmesiyle ödüller kazanılabilir.

Ödüller arasında, nakit paralar, seyahat bileti, ücretsiz konaklama, indirimler ve daha fazlası yer alır. Axess Chip Para Geçen Yerler de bunlardan bir tanesi olmaktadır. Bu Puanların geçerli olduğu yerler, genellikle kredi kartı şirketi tarafından belirlenir ve puanların kullanılabileceği yerler hakkında bilgi verilir. Bu yerler arasında, özel mağazalar, seyahat şirketleri ve daha fazlası yer alabilir.

Chip para nerelerde geçerli konumuzda bu puanların en çok tercih edildiği alanların başında Chip Para Kullanılan Siteler gelmektedir. Bu alışveriş siteleri ise, Türkiye'nin önde gelen firmalarını kapsıyor. Sadece büyük firma ve işletmeler olarak değil, pek çok küçük anlaşmalı üye iş yerleri de Chip para kullanılan yerler olmaktadır.

Axess Chip Para Geçerli Yerler listemiz de alışveriş siteleri, mağazalar ve marketler alanında sık merak ettiğiniz sorularınızın yanıtlarını da yine soru cevap şeklinde sizlere sunmaya çalıştık.

Chip Para Nerelerde Kullanılır makalemizde detaylarına geçiş yapmadan önce, benzer bir içerik önerisinde bulunmak istiyoruz. Axess kredi kartıyla birlikte Halkbank Paraf kart kullanıcısıysanız; Paraf Puan Geçen Yerler içeriğimizden paraf kart geçerli üye iş yerleri listesini bulabilirsiniz.

Axess Chip Para Geçen Yerler 2023

Kredi kartı puanlarının kullanım alanları 2023 için, dijital e-ticaret ve mağazalar olarak 2 ana grupta sınıflandırılır. Bu 2 temel harcama alanları da kendi gruplarında büyük firmalar ve yerel işletmeler olarak iki farklı ana gruba ayrılmaktadır. Chip para geçen yerler sektöründe en çok talep gören alan ise; Chip Para Kullanılan Siteler ile e-ticaret alanları olmaktadır.

Axess Chip Para Geçen Yerler 2022
Chip Para Nerelerde Geçerli, Axess Chip Para Geçerli Yerler

Akbank Axess Chip Para Geçen Yerler listesi içeriğimiz de genellikle global firmalar ile birlikte, bulabildiğimiz bazı yerel işletmeleri de ayrıca listeledik. Axess Chip para kullanılan yerler sektör olarak şu alanları kapsamaktadır;

 • Chip para kullanılan medikal ve sağlık alanları,
 • Axess Chip Para Geçen siteler ve alışveriş siteleri,
 • Chip para kullanılan marketler ve şarküteri zincirleri,
 • Axess Chip Para geçen mağazalar ve internet mağazaları,
 • Chip puan geçerli akaryakıt benzin istasyonları ve gaz dolum merkezleri.

Chip Para Geçen Yerler 2023 yılı için, bu sektörler ile, medikal ve turizm alanlarında bazı işletmeleri de kapsamaktadır. Ayrıca yerel işletme bazında bazı küçük boyutta hipermarket ve Chip para geçen restoranlar da yer almaktadır. Bunların pek çoğu resmî internet sitelerinden paylaşılmadığı için, bizler bulabildiklerimizi yazımıza eklemeye çalıştık.

Axess Chip Para Nerelerde Geçerli

Chip Para Nerede Kullanılır konumuz içerisin de banka müşterilerinden bizlere gelen en sık sorulardan bir tanesi de HepsiBurada ve Trendyol gibi e-ticaret alışveriş siteleri üzerinde Axess Chip para geçerli mi sorusu olmaktadır. Hepsiburada, n11 ve Trendyol üzerinde Axess Chip para geçerli değil. Bu siteler üzerinden yapacağınız alışverişler de Axess Chip puanlarınızı kullanamazsınız.

Akbank, sürekli üye iş yerlerinin sayısını artırıp yeni anlaşmalar yaptığından dolayı, yakın bir zaman da bu platformlar da Chip para geçen yerler 2023 listemize ilave edilebilir. Böyle bir durumda bizlerde Chip para nerede kullanılır içeriğimize bu internet alışveriş noktalarını ekleyeceğiz.

Axess kredi kartı ile beraber Ziraat Bankasına ait Bankkart kredi kartına sahipseniz, Bankkart Lira Nasıl Kullanılır isimli içeriğimizden o kart puanlarının geçerli olduğu üye iş yerleri listesini güncel ve yeni liste halinde bulabilirsiniz.

Chip para nerelerde geçerli başlığımızda, Chip para geçen yerler bu 2 önemli şirket dışında neredeyse tüm büyük global şirketleri kapsamaktadır. Sizler de online dijital kanallardan yapacağınız alışverişler veya sosyal yaşamda market ile mağaza alışverişlerinizi Axess Chip Para kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Chip Para Kullanılan Siteler

İçeriğimizin başlangıç bölümü içerisinde Chip Para Kullanılan Siteler, bu puanların en çok tercih edilen harcama noktalarından bir tanesi olduğunu dile getirmiştik. Alışveriş sitelerinde bazı dönemlerde bir çok ürünlerde yapılan muhteşem indirimler ile, nakit sorunu olan banka müşterilerinin Chip para kullanımı yaparak, istediği ürüne sahip olmalarını sağlamakta.

Axess Chip Para Kullanılan Siteler 2022
Axess chip para geçen siteler ve Chip para kullanılan alışveriş siteleri

Chip Para Geçen Siteler 2023 kendi araların da farklı kategorilere ayrıldığı için bizler de rahat ulaşabilmeniz adına bunları kendi aralarında listeledik. Chip para kullanılan siteler güncel olarak şu şekilde yer almaktadır;

 • Axess Chip Para Geçen Alışveriş Siteleri 2023 güncel listesi;
  • N11, MediaMarkt, İnce Hesap, Apple Resmi Sitesi, GittiGidiyor
 • Chip Para Kullanılan Giyim ve Takı Siteleri 2023 güncel listesi;
  • GS Store, Kartal Yuvası, İpekyol, Kaft, DeFacto, Joker
 • Axess Chip Para Geçerli Turizm Seyahat Firmaları 2023 Listesi;
  • Ucuza Bilet, ETS Tur, Turna

Axess Chip Para Geçen siteler güncel olarak bu şekilde yer almaktadır. Bu listemiz de yer alan Gitti Gidiyor platformu, resmî olarak bir kapanma tarihi açıkladı. 18 Temmuz 2023 tarihi itibariyle bu web sitesi alışverişlere kapatıldığı için, Axess Chip paralar geçerli olmayacak.

Axess Chip para geçen alışveriş siteleri üzerinden yapacağınız harcamalar için ek olarak Chip para kazanma fırsatınız da olacak.

Chip para geçerli internet siteleri üzerinde yeni bir eklenme ve anlaşma olması durumunda bizler de içeriğimize bu platformları ilave edeceğiz.

Axess Chip Para Kullanılan Siteler üzerinden bu puanları kullanabilmek için, ödeme aşamasına geldiğiniz de, "Kredi kartı puanı ile öde" butonunun mutlaka işaretli olması gerekir.

Chip para geçen yerler içeriğimize paralel olarak, Yapı kredi veya Vakıfbank'a ait olan bir kredi kartı sahibiyseniz, World puan kullanılan siteler içeriğimizi de ayrıca ziyaret edebilirsiniz. Tıpkı Chip para kullanılan sitelerde olduğu gibi, o içeriğimiz de güncel yeni üye iş yerlerinin tamamını içermektedir.

Bazı alışveriş siteleri üzerinde; kart bilgileriniz girilmeden bu seçenek aktif olmaz, bu nedenle öncelikle kart bilgilerini girmeyi unutmayınız.

Chip Para Geçen Marketler 2023

Chip Para Geçen Yerler 2023 başlığımız içerisin de bu puanların en çok tercih edildiği bir diğer alışveriş noktası ise Axess Chip para geçen marketler olmaktadır. Biriktirmiş olduğunuz Axess Chip puanlarınızı, anlaşmalı olunan marketler üzerinden harcama yaparak değerlendirebilirsiniz.

Chip para geçerli marketler üzerinden yapacağınız alışverişler de yapmanız gereken tek işlem, ödemeyi Chip para kullanarak yapacağınızı çekim öncesinde belirtmeniz olacaktır. Anlaşmalı olunan her market kasiyer görevlisi, ödeme işleminizi Chip paralarınız ile tahsis edecektir.

Axess Chip Para Geçen Marketler 2022
Axess Chip Para Geçen Marketler, Süpermarket ve Hipermarketler 2023

Chip para kullanılan marketler büyük global süper marketler ile daha küçük global hiper marketleri kapsamaktadır. Chip puan nerede kullanılır başlığımız içerisinde Chip para geçerli marketler listesi güncel olarak şu marketlerden oluşmaktadır;

 1. Axess Chip Para Kullanılan Süpermarketler 2023 güncel listesi;
  • Migros, CarrefourSA, Migros JET
 2. Chip Para Geçen Hipermarket ve bazı Yerel Marketler listesi;
  • Şok Market, Sarıyer Market, Özdilek, Bizim Toptan, Kipa, Happy Market

Axess Chip para geçen marketler 2023 bu işletmelerden oluşmaktadır. Listemiz de yer almayan büyük marketler üzerinde Chip paraların geçerli olmadığını özellikle belirtmek istiyoruz. Bazı yerel küçük işletmelerde ise geçerli olabiliyor, bunu da bulunduğunuz ilde ki bu küçük işletme zincirlerine sorarak öğrenebilirsiniz.

Chip para geçen yerler ile beraber, global olarak mağazalara sahip olan bir çok manav, şarküteri gibi büyük işletmeler de Chip para anlaşmaları yapabiliyor. Bu nedenlerden ötürü alışveriş yaptığınız bu tür işletmelerde de Axess Chip Para kullanımları yapabilirsiniz.

Axess Chip Para Geçen Mağazalar

Chip para geçen yerler listemizde üçüncü sırayı, Axess Chip para geçen mağazalar güncel listesi almaktadır. Türkiye'nin her yerinde, anlaşmalı olunan büyük global mağazalar üzerinden yapacağınız alışverişler için anlaşmalı olunan üye iş yerleri üzerinden bu puanları harcamanız mümkündür. Axess Chip para kullanılan mağazalar ise şu şekilde yer alır;

 1. Axess Chip para geçerli mağazalar global listesi;
  1. GS Store, US Polo, Twist, Penti, İpekyol, De Facto
 2. Chip Para kullanılan mağazalar diğer şirketler;
  1. Kaft, Cacharel, Faik Sönmez, Morhipo

Chip para geçen yerler mağazalar listesinde, bulunduğunuz ilde ki ufak işletmeler üzerinde de pek çok yerde Axess Chip para kullanımı mümkün olabiliyor. Yine bu işlemler için de mağazaya danışarak detaylı bilgi sahibi olmanız mümkündür. Chip para nerelerde geçerli hususunda binlerce küçük işletmeler yer aldığı için, girdiğiniz her 5 mağazadan 4 tanesin de Axess chip para ile ödeme yapmanız mümkündür.

Axess Chip Para Geçen Akaryakıt Benzin İstasyonları

Chip para geçen yerler listemiz de son bölümü Axess chip para geçen benzinlikler ile gaz dolum merkezleri almaktadır. Liste de paylaştığımız Akaryakıt petrol istasyonları marketleri üzerinden de Axess chip para harcaması yapabilirsiniz. Axess Chip para geçerli akaryakıt benzin istasyonları şu şirketlerden oluşmaktadır;

 • Petrol Ofisi, Opet, Shell
 • BP, Total, Aygaz Otogaz

Chip para geçerli benzinlikler 2023 güncel listesi de bu firmalar ve marketleri kapsar. Harcama işlemi yapmadan önce anlaşmanın hala geçerli olup olmadığı konusunda emin olmak için, benzin istasyonu yetkililerine Chip para geçerli olup olmadığı konusunda sorup bilgi almanız da yararlı olacaktır.

Axess Chip Para Nasıl Kullanılır

Kredi kartı puanlarının nasıl kullanılacağı, genellikle kredi kartı şirketinin belirlediği bir sisteme göre değişebilir. Ancak genel olarak, puanların kullanılması için aşağıdaki adımlar takip edilebilir:

 1. Kredi kartı puanlarını kullanmak istediğiniz ürün veya hizmeti seçin. Örneğin, bir seyahat şirketinde bir uçak bileti satın almak isteyebilirsiniz.
 2. Puanların kullanılabileceği yerler hakkında bilgi edinin. Örneğin, kredi kartı şirketinin web sitesine giderek veya müşteri hizmetlerine başvurarak, puanların kullanılabileceği seyahat şirketlerini ve uçak biletlerini görüntüleyebilirsiniz.
 3. Puanlarınızı kullanarak ürün veya hizmeti satın alın. Örneğin, seyahat şirketine giderek veya online olarak puanlarınızı kullanarak uçak bileti satın alabilirsiniz.
 4. Puanlarınızı kullanırken, kredi kartı şirketinin belirlediği koşulları ve kısıtlamaları dikkate alın. Örneğin, belirli bir puan miktarının biriktirilmesi gerekebilir ve puanların belirli bir süre içinde kullanılması gerekebilir.

Bu aşamalar ve adımlar genel bir örnek olması adına verilmiştir ve kredi kartı şirketleri arasında değişiklikler olabilir. Kredi kartı şirketinin web sitesine giderek veya müşteri hizmetlerine başvurarak, puanların nasıl kullanılabileceği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz

Chip Para Geçen Yerler Sık Sorulan Sorular

Axess Chip para nerede kullanılır ve Chip para geçen yerler 2023 ile anlaşmalı üye iş yerleri başlığımız da kullanıcıların en çok merak ettiği sorular ile yanıtlarını sizler için ayrıca derledik.

Listelemiş olduğumuz sorular ve cevaplar bölümünden aradığınız sorunun yanıtına ulaşamazsanız, en alt kısımda yer alan yorum alanından bizlere tüm görüşlerinizi iletebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz yanıtlar, bir kaç saat içerisinde onaylanıp cevaplanacaktır.

Chip Para A101'de Geçerli mi?

A101'de Chip paralar ile harcama yapılamıyor ancak ilerleyen dönemlerde banka ile şirket arasında yapılabilecek bir anlaşma ile artık Chip paralarınız ile A101'de alışveriş yapmanız mümkün olabilir.

Akbank Chip Para İnternette Nasıl Kullanılır?

Anlaşmalı olunan Chip para geçen yerler üzerinden ödeme aşamasına geldiğiniz de, Kart puanları ile ödeme yap seçeneğini işaretleyerek Axess Chip paralarınız ile harcamalarınızı yapabilirsiniz.

Migros Chip Para Geçiyor mu?

Migros Chip para harcamanıza olanak tanıyan büyük süper marketler arasında yer almaktadır. Türkiye'nin her yerinden Migros şubelerini kullanarak Chip para harcamalarınızı yapabilirsiniz. Migros Jet marketleri de buna dahildir.

Trendyol Chip Para İle Ödeme Yapılıyor mu?

Trendyol üzerinde Axess Chip paralar geçerli olmadığı için, ödemelerinizi bu puanlar ile yapamazsınız.

Şokta Chip Para Geçiyor mu?

Chip para geçen marketler zincirleri arasında Şok marketlerde var. Bu marketlerden yapacağınız alışverişlerinizi Chip para puanlarınız ile gerçekleştirebilirsiniz.
İlk Yorumu Sen Yaz
code