Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma

Spread the love

Tıpkı banka kartlarında olduğu gibi, kredi kartını internet alışverişine kapatma işlemi de bazı durumlarda sık tercih edilen seçeneklerden bir tanesi olmaktadır. Çoğunlukla internet üzerinden alışveriş yapmayı tercih etmeyen banka müşterileri, kartı internet alışverişine kapatma işlemi yaparak bir nevi ek güvenlik sağlamak isteyebiliyor.

Özellikle kartın kaybedilmesi ya da çalınması gibi çok acil durumlar için, kredi kartı internet alışverişine nasıl kapatılır sorusu, hızlı işlem yapmak adına oldukça önem arz etmektedir. Kartın internet alışverişine kapatılması sonrasında, hiçbir E-Ticaret platformu üzerinden online alışveriş yapılamaz. Ayrıca sanal pos cihazları ile kart kullanımı da gerçekleşmez.

Kartı İnternet Alışverişine Kapatma İşlemi
Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma İşlemleri 2023

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma en kolay ve hızlı yöntem olarak, internet ve mobil bankacılık uygulamaları kullanılarak gerçekleştirilir. Buna ek olarak, bankaya gitmeden kredi kartını internet alışverişine nasıl kapatırım diyorsanız, bu konuda bir diğer seçeneğiniz de bankanızın müşteri hizmetleri olmaktadır.

Banka çağrı merkezi yetkilisi ile görüşme sağlayarak kredi kartını internet alışverişine kapatma işlemini bir kaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler sonrası kredi kartınız yalnızca sosyal yaşamda kullandığınız mağaza, market ve akaryakıt istasyonlarında kullanıma aktif olacaktır.

Kredi kartını internet alışverişine kapatma konu başlığımız da detayları size sunmadan önce bir de içerik önerisinde bulunmak istiyoruz. İnternet üzerinden kredi kartınız ile yapılan harcamalarda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız; Kredi Kartı ile Yapılan Ödeme İptali haber içeriğimizden bu soruna çözüm içeren bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma

İnternet ve mobil bankacılık uygulamalarının gelişmesiyle beraber, bir çok işlem artık bu kanallar üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma işlemleri de bu iki kanalla birlikte toplamda 4 alternatif seçenek ile beraber yapılabilmekte.

En zahmetsiz ve pratik çözüm ise; cep telefonunuzdan bankacılık mobil uygulaması kullanarak kredi kartı internet alışverişi kapatma özelliğini aktif etmeniz olacaktır. İnternet, yani mobil bankacılık kullanarak kredi kartı internete kapatma işlemleri oldukça hızlı olduğundan dolayı, en çok tercih edilen yöntemdir.

Kartı internet alışverişine kapatmak işlemleri için kullanacağınız 4 farklı kanal şu şekilde oluşmaktadır;

  • Bankanızın şubelerinden müşteri hizmetleri yardımıyla kredi kartını internet alışverişine kapatma,
  • Bankanızın çağrı merkezleri yetkilileriyle görüşerek kredi kartı internet alışverişi kapatma,
  • İnternet bankacılığına giriş yaparak kart ayarları seçeneklerinden kartı internet alışverişine kapatma,
  • Yine bankanızın mobil uygulaması yardımıyla kart seçenekleri menüsünden kredi kartını internete kapatma.

Kredi kartını internet alışverişine kapatmak istiyorsanız, ilk adım olarak kredi kartınızı veren banka veya finans kuruluşu ile iletişime geçmelisiniz.

Bankanızın müşteri hizmetlerine ulaşabileceğiniz yöntemler (telefon, e-posta, online müşteri hizmetleri portalı vb.) kullanarak bir talep gönderebilirsiniz. Talep ettiğinizde, kredi kartınızın internet alışverişine kapatılması için gereken adımların nasıl yapılacağı hakkında size bilgi vereceklerdir.

Eğer kredi kartını internet alışverişine kapatma nedeni güvenlik endişesi ise, bankanız veya finans kuruluşunuz bu konuda size yardımcı olacak önlemleri de önerebilir.

Kredi Kartını İnternete Kapatma
Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma 2023

Örneğin, güvenlik kodunu değiştirebilir, kredi kartınızın kullanımını belirli bir bölgeye sınırlayabilir veya bir alarm sistemi kurarak kredi kartınızın unutulup kaybedilmesini önleyebilirsiniz. Unutmayın, kredi kartınızı internet alışverişine kapatmak sadece bir önlem olabilir.

Bu hususta önemli olan, kredi kartınızı güvenli bir şekilde kullanmayı öğrenmek ve bu konuda dikkatli olmaktır. Kredi kartınızı sadece güvenilir sitelerde kullanın ve ödeme yaparken güvenlik kodunuzu asla paylaşmayın. Ayrıca, kredi kartı bilgilerinizi güvenli bir şekilde saklamalı ve güvenlik duvarı ve virüs tarama yazılımlarını kullanarak cihazlarınızı koruma altına almalısınız.

Kredi kartlarının internet alışverişi ve internet kullanımını kapatmak istiyorsanız, bu 4 temel yöntemden bir tanesini kullanarak kart ayarlarınızda bir güncelleme yapmanız gerekmektedir.

Kredi kartını internete kapatma 2023 ayarlarını yaptıktan sonra, artık e-ticaret siteleri ve internet üzerinden kredi kartınızla alışveriş yapamazsınız. Ayrıca sizlere yeni gelen kredi kartlarının pek çoğunda bu özellik devre dışı yani internet harcamalarına kapalı durumda gelmektedir.

Garanti Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma

Garanti BBVA, ülkemiz de en fazla müşteriye sahip bankalar arasında yer almaktadır. Garanti kredi kartları kullanımları da buna paralel olarak çok fazla tercih edilmekte. Garanti BBVA Kredi kartınızı internet alışverişine kapatma işlemleri için en hızlı ve pratik yöntem Garanti mobil uygulamasını veya Garanti internet bankacılığı kullanmanız olacaktır.

Garanti BBVA Mobil bağlantısını kullanarak Google Play Store üzerinden bankacılık uygulamasını cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Garanti Kartı İnternete Kapatma
Garanti Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma 2023

Aktif bir mobil bankacılığı ulaşım sağlayamıyorsanız, Garanti kredi kartını internet alışverişine kapatma işlemini Garanti BBVA müşteri hizmetleri veya şubelerden de yapabilirsiniz.

Garanti BBVA güncel müşteri hizmetleri iletişim numarası, 444 0 333 olmaktadır.

Garanti BBVA çağrı merkezi, 7/24 hizmet sunan müşteri hizmetleri arasında yer alır. Aciliyet gerektiren kredi kartını internet alışverişine kapatma 2023 işlemleri için, Garanti BBVA 7/24 müşteri desteği sağlayan bankalardan biridir.

Vakıfbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma

Vakıfbank’a ait kredi kartının internet alışveriş işlemlerini kapatmak istiyorsanız, yine en pratik yöntem Vakıfbank mobil kullanarak, Kredi Kartı ayarları seçeneklerinden internet alışverişini kapatmanız olacaktır. Vakıfbank mobil üzerinden kredi kartını seçip, kart ayarlarına girerek bu işlemi çok hızlı bir şekilde anında yapabilirsiniz.

Vakıfbank kredi kartını internet alışverişine kapatma işlemleri için kullanacağınız diğer yöntemler ise şu şekilde oluşur;

  • Vakıfbank şubelerini kullanarak müşteri hizmetleri desteği ile kredi kartını internet alışverişlerine kapatma,
  • Vakıfbank çağrı merkezi kullanarak, müşteri hizmetleri yardımıyla kredi kartını internet harcamalarına kapatma.

Vakıfbank kredi kartları genellikle internet alışveriş ve harcamalarına kapalı durumda gelmektedir ancak bazı durumlar da bu seçenek aktif olabiliyor. Vakıfbank kartı internet alışverişine kapatma için bahsettiğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz.

Vakıfbank kartınızın internet alışverişini kapatmak yerine kart kapatma işlemi yapacaksanız, Vakıfbank Kredi Kartı Kapatma isimli yazımızdan kredi kartını iptal etme işlemlerinin nasıl yapıldığı konusunda yeni bilgileri bulabilirsiniz.

YouTube video

Akbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma

Akbank kredi kartları, sağlamış olduğu avantajlar sayesinde, en çok tercih edilen kredi kartları arasında yer alır. Akbank kredi kartı internet alışverişine kapatma işlemleri de bu nedenlerden ötürü sıklıkla merak edilen sorulardan biri olmakta.

Axess kartlar pek çok durumda internet alışverişine kapalı durumda gelirken, bazen açık durumda aktif olarak gelebilmekte. Akbank kredi kartını internet alışverişine kapatma işlemleri için şu adımları izleyebilirsiniz;

  1. Axess/Akbank müşteri hizmetleri numarası olan 444 2 525 numarasını kullanarak çağrı merkezi ile Akbank kredi kartını internet alışverişine kapatma,
  2. Sizlere en yakın Akbank şubeleri üzerinden yine müşteri hizmetleri yardımıyla Akbank kartı internet alışverişine kapatma,
  3. Akbank mobil uygulaması ya da Akbank internet bankacılığı kullanarak kredi kartını internet alışverişine kapatma yapabilirsiniz.

Akbank kartları internet alışverişine kapatma işlemleri için sizlere önerdiğimiz en hızlı yöntem ise Akbank mobil uygulamasını kullanarak Axess kredi kartını internet alışverişine kapatma işlemi yapmanız olacaktır.

Hem zamandan tasarruf ederken, hem de banka da sıra beklemenize gerek kalmadan Axess kartı internet alışverişine kapatma işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma Sık Sorulan Sorular

Kredi kartını internet alışverişine kapatma 2023 işlemlerinde en sık karşılaştığımız sorular ve yanıtlarını ayrıca bir araya getirdik. Alt bölümde listelemekte olduğumuz soru cevap bölümünde sizlerin aradığı yanıt yoksa, bizlere sorularınızı hemen alt kısımda bulunan yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Gönderdiğiniz yorumlara uzman bankacı editör arkadaşlarımız bir kaç saat içerisinde dönüş sağlayıp yanıt verecektir. Kredi kartını internet alışverişine kapatma işlemleri sıklıkla sorulan sorular ve yanıtları şu şekilde yer alır:

Kartımın İnternete Açık Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Kredi kartınızın internet alışverişine açık olup olmadığını anlamanın en kolay yolu mobil bankacılık kullanarak kart ayarlarından kontrol sağlamaktır. İnternet alışverişi seçeneği burada aktifse, kartınız internet harcamalarında kullanılabilir demektir.

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır?

Ziraat bankası banka veya kredi kartını internet alışverişine kapatmak için banka şubeleri, Ziraat mobil uygulaması, çağrı merkezi ya da internet bankacığı tercih edilebilir. En hızlı işlem kanalı ile Ziraat banka kartını internet alışverişine kapatmak için Ziraat mobil uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Kartı İnternet Alışverişine Kapatma İş Bankası Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartını internet alışverişine kapatma işlemleri, İş Bankası şubeleri, müşteri hizmetleri, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullanılarak yapılmaktadır. En kolay yöntem olarak çağrı merkezi veya İşCep tercih ederek İş bankası kredi kartı internet bankacılığı kapatma işlemi yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Mail Order Kapatma Nasıl Yapılır?

Tıpkı internet alışverişi kapatma konusunda olduğu gibi mail order kapatma işlemleri de bankanızın çağrı merkezi veya şubelerinden çok kısa süre içerisinde tamamlanabilir.

] }
Yorum yapın