13 Temmuz 2024 Cumartesi
DOLAR 33.04 ₺
EURO 36.02 ₺
STERLIN 42.99 ₺
ALTIN 2,559.61 ₺
BTC 57,930.90 $
ETH 3,135.62 $
BİST 11,064.85

Bankkart Lira Nasıl Kullanılır

Banka
Yayınlama: 27 Temmuz 2022 Çarşamba 19:54 Güncelleme: 9 Mart 2024 Cumartesi 00:33 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Emircan S.

Bankkart Lira Nasıl Kullanılır

Ziraat Bankası Bankkart Lira nasıl kullanılır ve nerede geçerli konusu için, 2023 üye iş yerleri listesini güncel olarak bir araya getirdik. Bu kartlarla ilgili en çok karşılaştığımız sorulardan bazıları ise; online dijital alışveriş platformlarında bankkart lira nerelerde kullanılır, hangi sitelerde geçer ve bankkart liraları nasıl kullanabilirim olmaktadır.

 

Bankkart lira kullanılan siteler, online alışveriş platformları, marketler ve mağazaların listesini güncel haliyle bir araya getirdik. Tıpkı diğer kredi kartı puanlarında olduğu gibi, Bankkart liralarda pek çok platform ve mağazalar üzerinde kullanılabiliyor.

 

En sonda söyleyeceğimiz bilgiyi en başta belirtmiş olalım; bankkart liralar ile önde gelen alışveriş siteleri olan Hepsiburada ya da Trendyol üzerinden harcama yapılamıyor.

 

Bir çok kaynak, bu platformlarda bankkart liraların kullanılabildiğini belirtse dahi, bu kaynaklar, içeriklerini hep bir birlerinden alıntılayarak ekledikleri için yanlış bir bilgi kirliliği mevcut. Bankkart lira geçen siteler üzerinde bu iki platform yok, bu bilgi kesin ve net olmaktadır.

 

Bankkart lira nerelerde kullanılır
Bankkart Lira Nasıl Kullanılır, nerelerde geçer

 

Bankkart lira hangi marketlerde geçer, puanları nasıl biriktirebilirim ve bu puanların TL karşılığını nasıl görüntülerim gibi sorularınız için yanıtları da haber detaylarından bulabileceksiniz. Ziraat bankası, en çok kullanılan ve müşterisi sayısı en fazla olan bankalar arasında olduğundan dolayı, bankkart lira kullanan sayısı da milyonları bulmaktadır.

 

Diğer kredi kartı puanlarının(bonus puan, chip para, paraf puan) geçerli olduğu tüm üye iş yerleri, aynı zamanda bankkart lira geçen yerler olmaktadır. Kredi kartınızın kullanım alanlarının sayısı bir hayli fazla olduğu için, bankkart lira nasıl kullanılır konusunda sizlere geniş bir kullanım ağı listesi sunacağız.

 

Bankkart lira geçerli yerler içeriğimizin detaylarına geçiş yapmadan önce bir benzer içerik önerisinde daha bulunmak istiyoruz. Paraf Puan Geçen Yerler başlığımızı da ayrıca inceleyebilir, paraf kartın güncel anlaşmalı üye iş yerleri listesine de ziyaret edebilirsiniz.

 

Bankkart Lira Nasıl Kullanılır

 

Ziraat Bankası Bankkart lira nasıl kullanılır konusunda öncelikle bankkart türünde bir karta sahip olmanız gerekir. Bu kartla yapacağınız alışverişler esnasında hesabınız da toplanan bankkart lira paraları, anlaşmalı olunan üye iş yerlerinden kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası, müşteri sayılarında olduğu gibi, anlaşmalı olunan tüm üye iş yerleri sayısında da bir hayli olanaklara sahip bankalardan biridir.

 

Ziraat bankkart liralar sadece mağazalar ve marketlerde değil, online alışveriş siteleri ve petrol ofislerinin bir çoğunda da geçerli olmaktadır. Bu üye iş yerlerinden yapılan harcama ve alışverişler esnasında ödemelerinizi Bankkart liralar ile yapma talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. Bankkart lira nasıl kullanılır 2023 konusunda sadece sizlerin, kasiyere bu puanlarınızı kullanmak istediğinizi belirtmeniz gereklidir.

 

Bankkart Lira Nasıl Kullanılır 2023
Bankkart Lira Nasıl Kullanılır, Nasıl Para Biriktirilir

 

Dijital platformlarda Bankkart lira nasıl kullanılır kısmında ise, ödeme aşamasında kredi kartı puanları ile ödeme seçeneğini işaretleyip bankkart bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır. Diğer kredi kartlarının bonus puan kullanımları nasıl yapılıyorsa, bankkart lira geçen yerler ile puan kullanımları aynı yöntemlerle yapılmaktadır.

 

Bankkart lira nasıl kullanılır 2023 genel mantığını açıkladığımıza göre, şimdi sizlere bu kartların nerelerde kullanıldığı ve nasıl alışveriş yapıldığı konusunda alt başlıklarımızı açıklamak istiyoruz. Bankkart lira nasıl kullanılır bölümü için sorularınızı yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz aynı zamanda.

 

Bankkart Lira Nerelerde Kullanılır

 

Biriktirmiş olduğunuz puanlarda; Bankkart Lira nerelerde kullanılır için, bu puanların aktif kullanıldığı anlaşmalı yerler neredeyse sektörlerin tümünü kapsar. Bankkart lira ile yapacağınız harcamalar için geçerli tüm sektörler ile anlaşmalı yerlerin listesini ise, içeriğimizin alt başlıklarından güncel olarak bulabileceksiniz.

 

Bankkart liraların en çok kullanıldığı alanların başında ise, bankkart lira geçen internet siteleri gelmektedir. Bankkart lira anlaşmalı yerler 2023 ve sektörler kısaca şu alanlardan oluşmaktadır;

 

 • Bankkart lira kullanılan siteler ve alışveriş siteleri,
 • Bankkart lira geçerli marketler ve anlaşmalı süpermarketler,
 • Ziraat Bankkart lira geçerli özel hastaneler, eczaneler, sağlık hizmetleri,
 • Ziraat Bankkart lira geçen mağazalar, kuyumcular, takı ve medikal sektörleri,
 • Akaryakıt petrol istasyonları ve gaz dolum merkezleri ve bankkart lira geçerli benzinlikler 2023 güncel listesi.
 • Bankkart ile birlikte, Akbank'a ait Axess kart kullanıyorsanız eğer; Chip para geçen yerler haber içeriğimiz de, o kartın güncel geçerli olduğu iş yerlerini de bulabilirsiniz.

 

Bankkart lira nerelerde geçer 2023 başlığında tüm bu sektörlerin tamamı, Bankkart lira anlaşmalı yerler olmaktadır. Ayrıca bu alanların dışında olan bir çok küçük sektör ve işletmeler de mevcuttur. Bulunduğunuz ilde yer alan; Mağazalar, Butik, Kozmetik gibi alanlarda da bir çok işletme bankkart lira kullanarak ödeme yapmanıza imkan tanımaktadır.

 

Bankkart lira geçerli yerler listesinde, medikal ve sağlık sektörüyle beraber, turizm gibi sektörler de ayrıca bulunmaktadır. Hatta bazı oteller üzerinde bankkart lira kullanımı bile yapabilirsiniz.

 

Bankkart Lira Anlaşmalı Yerler 2023

 

Ziraat bankasına ait Bankkart Lira Anlaşmalı Yerler içeriğimiz de en çok tercih edilen alışveriş noktalarından bazılarını sizler için derledik. Bankkart lira geçerli yerler 2023 listesi, sektörlerine göre ayrıldıkları için, bunlara rahatlıkla ulaşabilmeniz adına sektör olarak ayrıştırdık. Bankkart lira nasıl kullanılır konumuzda geçerli üye iş yerlerinin güncel listesi kendi sınıflarına göre şu şekilde listelenmektedir;

 

 1. Bankkart lira anlaşmalı akaryakıt benzin istasyonları ve gaz dolum merkezleri;
  1. Petrol Ofisi, Shell, Aytemiz
 2. Ziraat Bankası Bankkart lira geçen Restoranlar ve yiyecek içecek yerleri;
  1. BurgerKing, Hisar Sofra Sanatı, McDonalt's, Pidem, Popeyes, Shake Shack, Starbucks, Usta Pideci, Usta Dönerci, HD İskender, Hasan Usta
 3. Bankkart lira geçerli tatil ve turizm firmaları 2023 güncel listesi;
  1. THY, Turna.com, Tatil Budur, Tatil Sepeti, Tatil.com, OBilet, OnurAir, KamilKoç, Jolly, ETS Tur, Bilet Bayisi, BiletAll, CoralTraver, Touristica
 4. Ziraat Bankkart lira geçerli beyaz eşya mağazaları ve ev eşyaları merkezleri;
  1. Bellona, Bosch, Çilek Mağazaları, Demirdöküm, Enza Home, Goldmaster Home, IKEA, İdaş, İstikbal, İpekyol, Karaca Home, Kelebek, Koçtaş, Konfor, MediaMrkt, Profilo, Samsung, Tekzen, Teknosa, Uğur Mağazaları, Vatan Computer, Vestel, Yataş Bedding, Alfemo,
 5. Bankkart lira geçen mağazalar 2023 listesi;
  1. Ayakkabı Dünyası, Baby Mall, Batik, Bisse, Boyner, Civil, Colin'S, Collezione, Çetmen, De Facto, Deri Mod, E-Bebek Mağazaları, Flo, Fenerium, Faik Sönmez, Gap, Gızıa, Gusto, Hummel, Koton, LC Waikiki, Lescon, Loft, Mavi, Moda Life, Modanisa, Pinkberry, Porland, Ramsey, Sportime, Suwen, Tudors, Twist, Vakko, Victoria'S Secret, Watsons, Yalıspor, Yargıcı

 

Bankkart Lira Nasıl Kullanılır başlığımız içerisinde sunmuş olduğumuz üye iş yerleri listesinin tamamı, bankkart resmî web sitesinden alınarak derlenmiştir. Üye iş yerleri listesinde bir değişiklik olması durumunda, içeriğimiz de editör arkadaşlarımız tarafından güncellenecektir.

 

Bankkart Lira Anlaşmalı Yerler 2023
Bankkart Lira Anlaşmalı Yerler, Bankkart Lira Geçerli Üye İş Yerleri 2023

 

Bankkart Lira Nasıl Kullanılır başlığında en çok tercih edilen harcama noktalarından bankkart lira geçen marketler ve internet siteleri de ayrı başlıklar olarak alt kısımda listelenmektedir.

 

Anlaşmalı olunan tüm üye iş yerleri ile bayiler listesi aynı olmayabilir. Bu listemizde sunduğumuz mağazalar, ana mağaza değil de alt bayilik ise; mevcut olan bayinin anlaşması olmadığı sürece bankkart lira geçerli olmayabilir. Harcama öncesinden mutlaka bu konuda bilgi almanızı öneririz.

 

Bankkart Lira İnternette Nerede Kullanılır

 

Ziraat bankasına ait olan bankkart liralar, bir çok diğer kredi kartı puanlarının geçerli olduğu üye iş yerlerine oranla, Türkiye'nin önde gelen tüm alışveriş siteleri üzerinde geçerli olmaktadır.

 

Tabi burada 1/2 istisna da mevcut ve onlara da bankkart lira geçen siteler bölümünde alt maddeler ile yer vereceğiz. Bankkart Lira İnternette Nerede Kullanılır konumuz da geçerli üye iş yerlerinin listesi alt maddelerimiz de sunulmuştur.

 

 • Bankkart lira kullanılan internet siteleri 2023 global listesi;
  • N11
 • Ziraat Bankkart lira geçen internet siteleri diğer sektörler;
  • ÇiçekSepeti, D&R, E-Bebek, GittiGidiyor(Kapandı), Kitapyurdu.com

 

Ziraat bankasına ait bankkart lira puanlarının tamamını bu internet siteleri üzerinden 2023 yılı içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sitelerden yapacağınız harcamaların ödeme bölümüne geldiğinizde, kredi kartı puanlarını kullanarak ödeme aşaması seçeneğini işaretlemeyi de unutmamanız gerekiyor.

 

Önemli: Bankkart lira, Hepsiburada ve Trendyol gibi popüler alışveriş sitelerinde geçerli değildir. Aslında bu iki site üzerinde geçerli olan kredi kartı puanı bulunmuyor. Yani hangi kredi kartına sahip olursanız olun, bu iki platform üzerinde kart puanlarınızı kullanamazsınız.

 

Global olan e-ticaret internet siteleri dışında, sanal posla hizmet veren diğer küçük E-Ticaret sitelerinin bazıları da bankkart lira kullanılan siteler arasında yer alır. Bunları öğrenmek için o sitenin kredi kartı gizlilik sözleşmesi metnine göz atabilirsiniz.

 

Bankkart Lira Hangi Marketlerde Geçerli

 

Bankkart lira nasıl kullanılır konumuzun son bölümü; bankkart lira hangi marketlerde geçerli konu konu başlığı olmaktadır. Malum ekonomi ve dolar kurları yüzünden artık bir çok insan kredi kartı puanlarını market alışverişlerinde de tercih etmeye başladı.

 

Bu alanda büyük süper ve hiper marketler ise, bankkart ile puanların en çok harcanan noktaları olmaktadır. Bankkart liralar, global marketlerin yanı sıra, bazı yerel marketler bünyesinde de geçerli olabilmektedir. Bankkart lira geçen marketler 2023 güncel listesi kendi alanlarına göre şu şekilde sınıflandırılmıştır;

 

 • Bankkart lira kullanılan marketler büyük süper market listesi;
  • Migros, Migros Jet, Carrefour SA, Şok
 • Ziraat Bankası bankkart lira geçen hiper marketler;
  • Yunus Market, Özdilek, Metro Market, Bizim Toptan Market

 

Burada listelenen marketler dışında henüz anlaşmalı olunan başka bir market ve hiper market bulunmuyor. Listemize yeni olan anlaşmalı üye marketler eklenirse, bizler de içeriğimizi buna göre ayrıca düzenleyeceğiz.

 

Marketlerin ödeme kısmına geldiğinizde, kasiyer görevlisine bankkart lira ile ödemeyi tamamlayacağınızı mutlaka belirtmeniz gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

 

 

Bankkart Lira Nasıl Kullanılır - Sık Sorulan Sorular

 

Ziraat bankası bankkart lira nasıl kullanılır ve nerelerde geçerli konusunda bir de sizlerden gelen sık sorulan sorular yer almakta. Bunların cevaplarına da ayrıca yer vermek istedik. Konumuzla ilgili olarak sorun ya da aklınıza takılan bölüm olursa lütfen yorum alanından bizlerle görüşlerinizi paylaşmaktan çekinmeyiniz.

 

Bankkart lira nasıl kullanılır içeriğimizle benzer olan World puan kullanılan siteler isimli yazımıza da ayrıca göz atabilirsiniz. Tıpkı bankkart lira geçerli yerler isimli yazımız da olduğu gibi, o içerikte de güncel kart puanlarının kullanım alanlarını sizlere sunmaktadır.

 

Bizlere göndermiş olduğunuz yorumlar, bir kaç saat içerisinde onaylanıp, her biri kendi alanında uzman bankacı editör ekiplerimiz tarafından yanıtlanmaktadır.

 

Bankkart Lira Nasıl Kazanılır?

Bankkart lira puanları kazanabilmek için, anlaşmalı olunan üye iş yerleri üzerinden kredi kartınız ile harcama yapmanız gerekir. Yaptığınız her harcamanın bir kısmı sizlere bankkart lira olarak geri dönmektedir.

Bankkart Lira Trendyol'da Nasıl Kullanılır?

Bankkart liralar, Trendyol üzerinde geçerli değildir. Yalnızca Bankkart kredi kartınızı kullanarak bu platformdan alışverişlerinizi tek çekim ya da taksitli olarak yapabilirsiniz.

Şok Markette Bankkart Lira Geçerli mi?

Bankkart liranın anlaşmalı olduğu üye iş yerlerinden bir tanesi de Şok marketler olmaktadır. Türkiye'nin neresinde olursanız olun, Şok marketler üzerinden yapacağınız alışverişler için Bankkart liralar kullanılabilir.

Ziraat Bankkart Lira İnternet Alışverişinde Kullanılır mı?

Ziraat bankasına ait bankkart liralarınızı, anlaşmalı olunan siteler ve internet alışverişlerinde kullanabilirsiniz.
İlk Yorumu Sen Yaz
code