İlk evini alacaklara düşük faizli konut kredisi

Spread the love

2024’te ilk evini alacaklara yönelik beklenen “İlk Evim Kampanyası“, devlet destekli ve 1.20 düşük faiz oranı ile sunulacak. Kampanya, ilk kez ev sahibi olacak vatandaşlar için 15 yıla kadar vade seçeneği sunmayı planlıyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın açıklamalarına göre, bu kampanya, Orta Vadeli Program kapsamında ilk konut alımlarını desteklemeyi hedefliyor.

İLK EVİNİ ALACAKLARA DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ FIRSATI

İlk Evim kampanyası, ilk konutunu alacak vatandaşlar için uygun kredi imkanları sunacak. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’a göre, konut arzını artırıcı uygulamalar ve uygun koşullardaki konut kredileri, dar ve orta gelirli vatandaşların konut edinimini kolaylaştıracak. Kredi kullanımı, ilk konut alımları ile sınırlı tutularak, birden fazla konut sahibi olanların erişimi kısıtlanacak. Sosyal Konut Projesi kapsamında da 100 bin konutun tamamlanması planlanıyor.

İlk evini alacaklara düşük faizli konut kredisi
İlk evini alacaklara düşük faizli konut kredisi

Kredi başvurusu için önceki kampanyalardan beklenen şartlar arasında, belirli bir süre boyunca taşınmaz satmamış olmak ve hisseli konut sahipleri için hisse oranının yüzde 50’den fazla olmaması gibi kriterler bulunabilir. Kredi vadesinin 15 yıla kadar uzaması ve daha önceki kampanyalara benzer şekilde düzenlenmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu kampanyayı duyurması ve detayların ilerleyen süreçlerde açıklanması öngörülüyor.

 

] }
Yorum yapın