Kredi Kartı Limit Yükseltme Hilesi 2023

Spread the love

Günümüz de kredi kartı limit yükseltme hilesi olarak bilinen işlem aslında kart limiti artırma işlemleridir. Mevcut kredi kartınızın limitini yasal olarak yükseltme şansınızın olduğu pek çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Yasal olan yöntemlerle beraber bir kaç püf noktayı da sizlerle paylaşarak, kart limitlerinin nasıl kısa süre içerisinde yükseltilebileceğini alt başlıklarımız içerisinden bulabileceksiniz.

Konumuz içerisin de bahsedeceğimiz kredi kartı limit artırma taktikleri dışında, farklı platformlar üzerinde anlatılan kart limiti yükseltme hilesi konuları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. O yöntemleri kullanmak sizlere fayda sağlamadığı gibi, pek çok noktada zarar verecektir.

Kredi Kartı Limit Artırma Taktikleri
Kredi kartı limit yükseltme hilesi ve mevcut limitin artırılması.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Hilesi, bankaların yasal çerçeveler içerisin de sunduğu kredi kartının limitini artırma taktikleri olmaktadır. Yani bir diğer değişle kredi kartı limit yükseltme hilesi 2023 terimi, bankaları atlatarak veya yanıltarak yapılamıyor. Kart limitini artırma da uygulanan yöntemler, tamamen kredi puanını kısa vadede artırıp, daha çok limitli kredi kartına sahip olma taktikleridir.

Eğer kredi kartı temin etme konusunda sorun yaşıyorsanız, sizlere en kolay yoldan kredi kartı veren bankalara başvuru yapmanız gerekmektedir. Bununla ilgili olarak Burgan Bank Kredi Kartı Başvurusu içeriğimize de ayrıca göz atabilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Hilesi Nedir

Kredi kartı yükseltme hilesi, bankalar ve BDDK kurallarına tam uyum sağlayarak kısa vadede kredi notunuzu artırıp, yüksek limitli kredi kartı sahibi olma işlemidir. Ayrıca bir kaç farklı bankacılık işlemlerini yerine getirerek en kısa sürede yüksek limitli kredi kartı sahibi olma süreci de kredi kartı limit yükseltme hilesi olarak bilinmektedir. Bu süreç şöyle özetlenebilir;

 • Genel banka kredi limit tutarınızı artırarak kredi kartı limit yükseltme hilesi diye geçen bu işlemi yapabilirsiniz.
 • Mevcut kartlarınızın bir kaçını iptal ederek diğer anlaşmalı bankalardan bir tanesiyle görüşüp yüksek limitli kredi kartı alma işlemi yapabilirsiniz.
 • Kredi notunuzu kısa vadede artırıp, yine mevcut kredi kartlarınızın limitlerinde artışa gitmeniz mümkündür.
Kredi Kartı Limit Yükseltme Hilesi 2022
Kredi Kartı Limit Yükseltme Hilesi Nasıl Yapılır

Kredi kartı limit yükseltme hilesi taktikleri genelde bu maddelerden oluşmaktadır. Bu saydığımız kart limiti yükseltme hileleri dışında bir kaç ek yöntem daha kullanılabilir. Ayrıca yapılması gerekenler kadar bir de yapılmaması gereken önemli bir kaç detay daha bulunmaktadır. Bu maddelerin tamamına alt başlıklarımız içerisinden detaylı olarak yer verdik.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır?

Kredi kartınızın mevcut limitini artırmanın pek çok farklı yöntemi bulunur. Bunların birçoğu mevcut kredi notunuza ve bankanızın inisiyatifine bağlı kurallar olmaktadır. Kredi kartı limit yükseltme hilesi yöntemine başvurmadan, normal limit artırma için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Öncelikle, kredi kartınızı veren bankaya veya finans kuruluşuna başvurun. Bu genellikle telefonla, internet üzerinden veya yüz yüze müşteri hizmetleri birimine yapılabilir.
 2. Kredi kartı limitinizin artırılmasını isteyin. Bu talebinizi yaparken, neden limitinizi artırmak istediğinizi ve ne kadar bir limit artışı istediğinizi belirtin.
 3. Banka veya finans kuruluşu, limitinizin artırılması için gerekli olan bazı bilgileri toplamaya çalışacaktır. Bu bilgiler arasında, geliriniz, aylık giderleriniz ve mevcut kredi notunuz gibi bilgiler olabilir.
 4. Banka veya finans kuruluşu, limitinizin artırılması için gereken bilgileri topladıktan sonra, size bir cevap verir. Bu cevap, limitinizin artırılıp artırılamayacağı ve eğer artırılabilecekse, hangi limit artışının uygun olacağı konusunda bilgi verecektir.
 5. Eğer banka veya finans kuruluşu size olumlu bir cevap verirse, limitiniz artırılır. Ancak, eğer banka veya finans kuruluşu size olumsuz bir cevap verirse, limitiniz artırılamaz ve bu konuda bir başka talepte bulunamazsınız.

Kredi kartı limiti artırma talebiniz kabul edilirse eğer, bankanız veya finans kuruluşu tarafından size yapılacak bir ücret olabilir. Bu ücretlerin miktarı ve koşulları ise; farklı bankalar ve finans kuruluşları tarafından değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, öncelikle bu konuda banka veya finans kuruluşu ile iletişim kurarak, hangi ücretlerin olacağını ve koşullarını öğrenmelisiniz.

Türkiye’de aktif faaliyet gösteren bir çok banka bu konuda ek ücret talep etmezken, bazı bankalarda bu durumla karşılaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Hilesi

Giderlerin seviyesi artıkça bir çok vatandaş daha fazla kart limitine ihtiyaç duymakta. Bu nokta da ilk başvurulan yöntem kredi kartı yükseltme hilesi olmaktadır. Kart limiti artırarak mevcut harcama limitlerinizi de artırabilir ve yaşadığınız maddi sıkıntılardan geçici olarak kurtulabilirsiniz.

Kredi kartının limit yükseltme işlemi, gereken banka kredi puanına sahip olduğunuz sürece çok kolay gerçekleşir. Hatta kredi kartı limiti artırma işlemi için bankaya bile gitmenize gerek kalmaz. Kredi kartı limit yükseltme hilesi ile ilgili yapılması gereken işlemler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 1. Mevcut kredi notunuzu düşürmemek için her ay kredi kartı ödemesini düzenli olarak yapmanız, kart limitinin artırılmasını kolaylaştıracaktır.
 2. Kredi kartlarının asgari ödeme tutarını geçici süre ödemek sizin kredi notunuzu düşürmez ancak bu işlemi 3 aydan fazla yaparsanız az bile olsa kredi puanınız olumsuz etkilenir ve kredi kartı limit artırma işlemi olumsuz sonuçlanabilir.
 3. Kredi kartı ödemelerini yaparken asgari ödeme tutarının 5 lira bile olsa daha fazlasını yapmanız, banka imajı ve kredi notunuz için fayda sağlayacaktır.
 4. Kredi kartı limit yükseltme hilesi için en iyi sonuç alınan yöntem, her ay kartla düzenli alışverişler yapıp o ekstre borcunu gününde ve tam ödemektir. Bu yöntem siz istemeseniz bile bazen kart limitinizi otomatik olarak artırır.

Kart limiti yükseltme hilesi işlemleri için mevcut kredi notunuzu öğrenme işlemlerinde Findeks ya da E-Devlet Risk Merkezi Raporu Sorgulama bağlantılarını kullanabilirsiniz. Burada çıkan sonuç, kredi kartının limiti yükseltme hilesi işlemlerini ne kadar yapıp yapamayacağınızı belirleyecektir.

Eğer kredi notunuz düşükse, Kredi kartı bilgi kategorimiz de yer alan başlıklarımızı inceleyerek, kısa vadede kredi notu yükseltme yöntemlerini ayrıca bulabilirsiniz. Çok daha hızlı çözümler için Teminatlı Kredi Kartı içeriğimizi de ayrıca ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Artırma İçin Ne Yapmalı?

Kredi kartlarında limit artırma işlemleri için yapılması gerekenler kadar, yapılmaması gereken bir kaç püf noktada bulunur. Kredi kartı limitinizin artırılması için aşağıdaki şartların yerine getirilmesi gerekebilir:

 1. Banka veya finans kuruluşunun belirlediği minimum ödeme oranının yerine getirilmiş olması: Kredi kartınızın limitinin artırılması için, mevcut kredi kartı borçlarınızın belirli bir oranını (genellikle en az %40) ödemek zorundasınız. Bu oran, banka veya finans kuruluşu tarafından belirlenir ve değişebilir.
 2. Kredi notunuzun yüksek olması: Kredi notunuz, kredi verenler için size verilebilecek risk oranını belirler. Yüksek bir kredi notu, size daha yüksek bir kredi limiti verilme olasılığını artırır. Kredi notunuzu, kredi verenlerin kullandığı ölçütlere göre değerlendirirler. Bu ölçütlere göre, kredi notunuzun yüksek olması için, ödemelerinizi zamanında yapmış, düşük oranda borçlarınız olmuş ve uzun süredir kredi kullanmış olmanız gerekir.
 3. İşyerinizin veya işinizin güvenilir ve sağlam bir yapıya sahip olması: Kredi kartı limitinizin artırılması için, işyerinizin veya işinizin güvenilir ve sağlam bir yapıya sahip olması gerekir. Banka veya finans kuruluşu, işyerinizin veya işinizin geçmişini ve gelecekteki beklentilerini değerlendirerek, size verilebilecek risk oranını belirler.
 4. Geçmişteki kredi kartı borçlarınızın düzenli olarak ödenmiş olması: Kredi kartı limitinizin artırılması için, geçmişteki kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödemiş olmanız gerekir. Bu, banka veya finans kuruluşu tarafından size verilebilecek risk oranını azaltır ve sizin kredi kartı limitinizin artırılması için daha uygun hale getirir.

Açıklamış olduğumuz bu maddeleri yerine getirmeniz durumunda, hem kredi hem de kredi kartı işlemlerinde işinize yarayacak mevcut kredi notunuz ciddi oranda artış göstermeye başlayacaktır. Kredi kartı limit yükseltme hilesi konumuzda, otomatik veya taleplerinizle limit artışları ancak bu şartlarla sağlanabilmektedir.

Kredi Kartı Limit Artırma Taktikleri

Kart limiti artırma taktikleri hususunda genel olarak yapılacaklardan bahsettik. Bu nokta da bir de yapılmaması gereken önemli noktalar bulunuyor. Kredi Kartı Limit Artırma Taktikleri, mevcut kredi kartınızın limitini, kredi notunuza zarar vermeden yükseltmek için kullanılan yöntemdir.

Bankalardan yüksek limitli kredi kartı almak veya kart limitini artırma taktikleri ile kredi kartınızın genel harcama tutarlarını artırmak için alt kısımda listelediğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Artırma Taktikleri 2022
Kredi Kartı Limit Artırma Taktikleri 2023
 • Birden fazla banka da kredi kartı kullanmak; genel banka kullanılabilir tutarınızı böleceği için, yüksek limitli kredi kartı sahibi olma konusunda çok fazla bankadan kredi kartı almamanız önerilir.
 • Kredi kartınıza otomatik ödeme talimatları vererek bunları ödemek ve çıkan ekstre tutarını zamanında yatırmak kredi kartı limit artırma taktikleri arasında yer almaktadır.
 • Tüm puanlarınız iyiyse, mevcut ispatlanabilir gelirinizin 4 katına kadar kredi kartı sahibi olabilirsiniz ancak birden fazla kredi kartlarında bu tutarlar bölünecektir.
YouTube video

Kart limiti nasıl artırılır başlığımıza paralel olarak yine ilginizi çekebilecek olan Öğrenci Kredi Kartı Veren bankalar başlığımıza da ayrıca göz atıp bu konuda güncel bilgileri edinebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Hilesi Sık Sorulanlar

Kredi kartı limit yükseltme hilesi konusunda açıklamış olduğumuz başlıkların dışında çok sık karşılaşılan bazı soru ve cevaplarına ayrıca yer vermeye çalıştık. Sizlerin ek soru veya sorunları olması durumunda bizlere yorum bölümünden bu sorularınızı iletebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Artırma Talebi Puanı Düşürür mü?

Tek seferlik veya belli aralıklarla yapılan başvurular kredi notunuzu düşürmek ancak arka arkaya yapılan başvurular ve sürekli alınan olumsuz yanıtlar bankalar tarafından olumsuz karşılandığı için kredi notunuzu düşürecektir.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Ne Kadar Sürer?

Mevcut puanlarınızın ve genel bankacılık limitlerinizin yeterli gelmesi durumunda kredi kartı limit yükseltme işlemleri anında gerçekleşmektedir. Bazı durumlarda sistemsel yoğunluklardan ötürü bir kaç saat gecikme yaşanabilir.

Kredi Kartı Otomatik Limit Artışı Ne Zaman Olur?

Kredi kartlarının otomatik limit artışları, sizin de onay vermeniz durumunda bir kaç ay içerisinde başlatılmaktadır. Tabî bu işlemler için genel bankacılık limitleriniz ve kredi puanınızın yeterli olması gerekir.

Kredi Kartı Limiti Hemen Artırılır mı?

Eğer bankanızla bir ödeme problemi ya da kart ekstrelerinizde gecikmeli ödeme durumu yoksa, hemen kredi kartı limit artırım işlemi yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Neden Yükselmiyor?

Kredi notunuz, kart limitinizin artırılmasına müsait değilse, bu işlem gerçekleşmez. Ayrıca geçmiş döneme ait gecikmiş veya ödenmemiş ekstrenin bulunması veya toplam bankacılık kredi tutarınızın aşılması durumlarında yine kredi kartı limiti artırılmaz.

Kredi kartı limit yükseltme hilesinde hızlı sürede yapabileceğiniz en hızlı çözüm, mevcut kredi kartınıza otomatik ödeme talimatları verip düzenli ödeme yaparak, hızlıca kredi notunuzu artırmak olmalıdır. Bu yöntem sayesinde kredi kartı limiti artırım talebi, bankanız tarafından olumlu karşılanacaktır.

] }
Yorum yapın