Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Spread the love

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankaların genel işleyişi; herhangi bir gelir belgesi sahibi olmadan öğrenci olduklarını ispatlayan kişiler için sağlanan kredi kartı tahsis hizmeti olmaktadır. Normal şartlarda gelirini ispatlayamayan bireylere kredi kartı seçeneği sunulmazken, öğrenciler bu duruma bir istisna olmaktadır.

Öğrenci kredi kartları, öğrencilerin okul yılları boyunca kullanabilecekleri bir tür kredi kartıdır. Bu kartlar genellikle öğrencilerin okula giden yolculukları, alışverişleri veya öğrenim için gereken diğer masrafları finanse etmek için kullanılır. Öğrenciye kredi kartı genellikle düşük faiz oranları ve düşük ücretler sunar.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi
Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

Bu kart türleri, öğrencilerin kredi puanlarının olmaması durumunda bile, öğrencilere verilebilir. Ancak, öğrenci kredi kartlarının kullanımının yanı sıra, öğrencilerin dikkatli bir şekilde kredi kartı borçlarını yönetmeleri de önemlidir, çünkü yüksek borçlar öğrencilerin gelecekteki kredi notlarını olumsuz etkileyebilir.

Öğrencilerin genel olarak sabit geliri ve kefil seçenekleri olmadığı için, sunulan kredi kartı veya kredi seçeneğinde limitler bundan dolayı düşük olmaktadır. Öğrenci kredi kartı veren bankalar başlığında bir kaç püf nokta, sizlerin daha yüksek limitli kredi kartı sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Öğrenci ve ev hanımları için sunulan kredi kartı seçenekleri aynı statüye sahip olduğu için, Ev hanımlarına kredi kartı içeriğimize de ayrıca göz atmanızda fayda olacaktır. Ev hanımları, gelir belgesiz olarak kredi kartı sahibi olabildikleri için, alternatif başvuru konusunda sizlere fayda sağlayabilir.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci kredi kartı veren bankalar 2023 yılı kapsamında neredeyse tüm bankalar ile alınabilirken, kredi kartına sahip olmak için aranan şartlar yine tüm bankalar için aynı sayılabilir.

Öncelikle en sonda paylaşacağımız içeriği en başta söyleyelim, lise ve orta öğretim öğrencilerinin kredi kartı sahibi olması, ebeveyn imzası olmadan mümkün değildir. Yani 18 yaş altı kredi kartı veren bankalar, bu işlemleri aile bireylerinizin onayı ve sorumluluğunun kabulüyle yapmaktadır.

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar 2022
Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar Hangi Bankalar 2023

Pek çok ülkede öğrenci kredi kartı başvurusu şartları farklı olurken, ülkemizde öğrenci olduklarını ispatlayan belgeler ve birkaç resmî evrak ile bu kartlara erişim son derece kolay olmaktadır. Öğrenci kredi kartı veren bankaların genel olarak aradığı temel şartlar ise şu şekilde listelenmiştir;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 18 yaşından gün almış olmak,
 • Üniversite öğrencisi olduğunu belgelemek ve bu belgeleri bankaya sunmak,
 • Herhangi bir banka borcundan dolayı yasal takibe girmemiş olmak veya banka da zaten aktif bir kredi ya da kredi kartının olmaması,
 • 18 yaş altı öğrenciler için aile tarafından onaylandığına dair belgelerin ebeveyn tarafından imzalanması ve onaylanması.

Öğrenci statüsünde olan kişiler için kredi kartı sahibi olmanın genel şartları bu şekilde oluşmaktadır. Bunların yanında bazı bankalar ek evraklar ya da şartlar isteyebilir. Buna en büyük örnek teminatlı kredi kartı seçeneğini sizlere sunması olabilir.

Böyle bir tablo karşısında sizler kredi kartı limitiniz kadar ücreti bankaya peşin olarak teminat verip, bu tutar kadar sizlere kredi kartı sağlanması diyebiliriz. Öğrenciler bu durumu pek yaşamıyor olsa da, karşılaşmaları halinde alternatif çözüm olarak bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yapabilirler.

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

Öğrencilere Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar genelde özel bankaları kapsar ancak en kolay kredi kartı veren bankalar da devlet bankaları olmaktadır. Yani burada başvuracağınız yöntem genellikle ihtiyacınıza uygun olanı seçip, buna göre bir banka tercihinde bulunmanız olacaktır.

Hatta bazı özel bankalardan kredi kartı sahibi olmak, öğrenci statüsünde çok kolaydır. Tabi burada banka geçmişinizin önemli olduğunu hatırlatmakta yarar var. Öğrenci kredi kartı veren bankalar 2023 sonları itibariyle şu bankalardan oluşmaktadır;

 • Öğrenci Kredi Kartı Veren Devlet Bankaları;
  • Ziraat Bankası, Vakıfbank
 • Öğrenciye Kredi Kartı Veren Özel Bankalar;
  • İş Bankası, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti BBVA, Akbank, TEB, Yapı Kredi

Öğrenim kredileri alıyorsanız veya başbakanlık bursunuz aktifse, Ziraat Bankası sizlere Ziraat Genç Kart seçenekleri ile öğrenci kredi kartı sağlayacaktır. Öğrenci kredi kartı veren bankalar arasında en yüksek limiti sağlayan özel bankalar ise, İş Bankası, Yapı Kredi, Akbank ve Garanti BBVA olmaktadır.

Yapı Kredi Play kart bağlantısını ziyaret ederek, bu play kartlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız mümkündür.

En İyi Öğrenci Kredi Kartı

Hangi banka sizlere kredi kartı sağlarsa sağlasın, üniversiteliye kredi kartı veren banka üzerinden aldığınız kartlar genelde aynı özelliklere sahip olmaktadır. Burada sizlere sunulan limitler 1000 ile 5000 Türk lirası arasında değişirken, size uygun olan bonus puanlar sağlayan kredi kartlarından birini tercih etmeniz ekstra fayda sağlayacaktır.

Öğrenci kredi kartı veren bankaların sağladığı bu kartların bir kaç ek avantajı daha bulunur. Öğrenim hayatı devam eden öğrencilerin başvuracakları kredi kartlarının temel avantajları şu şekilde oluşmaktadır:

 1. Düşük faiz oranları: Öğrenci kredi kartları genellikle düşük faiz oranları sunar, bu da öğrencilerin borçlarını daha uygun bir şekilde ödemelerine yardımcı olur.
 2. Düşük ücretler: Öğrenci kredi kartları genellikle düşük ücretlerle birlikte sunulur, bu da öğrencilerin aylık masraflarını azaltır.
 3. Kredi notu gerekmez: Öğrenci kredi kartı, genellikle öğrencilerin kredi notlarının olmaması durumunda bile verilebilir, bu da öğrencilerin kredi notu olmadan kredi kartına sahip olmalarına yardımcı olur.
 4. Öğrenim için gereken masrafları finanse etme: Öğrenci kredi kartları, öğrencilerin okula giden yolculukları, alışverişleri veya öğrenim için gereken diğer masrafları finanse etmek için kullanılabilir.
 5. Kredi notunun oluşturulması: Öğrenci kredi kartlarının düzenli ve zamanında ödenmesi, öğrencilerin gelecekteki kredi notlarının olumlu bir şekilde etkilenmesine yardımcı olabilir.

Öğrenci kredi kartı veren bankalar 2023 genelde yıllık kart aidat ücreti almazlar ya da öğrenciye sağlanan kredi kartı yıllık ücretleri cüzi miktarlar da olmaktadır. Bu noktada sizin tercih yapmanızı sağlayacak olan ana faktörler, en yakın şubelerin sizlere yakın olması ve sağladığı ek para, puan seçenekleridir.

Öğrenciye Kesin Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankacılık işlemlerinde genel bir yazılı olmayan kural vardır. Aktif olarak çalıştığınız bankadan kredi veya kredi kartı almak, diğer bankalardan daha kolaydır. Öğrencilik yıllarınızdan önce bir banka da hesabınız varsa başvurularınızı her zaman ilk tercih olarak o bankaya yapmanızı öneririz.

Öğrenci kredi kartı veren bankalar konumuz içerisinde bir banka geçmişiniz yoksa da, listelediğimiz bankalardan herhangi bir tanesine başvuru yapabilirsiniz.

Öğrenciye Kesin Kredi Kartı Veren Bankalar 2022
Öğrenciye Kesin Kredi Kartı Veren Bankalar, Öğrenciye Garanti Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

Öğrenciye kesin kredi kartı veren bankalar başlığımız da bir diğer önemli nokta da başvuruları daima banka şubelerden yapmanız olacaktır. Online internet ya da mobil bankacılık üzerinden yapılan başvurular da, sizlerin öğrenci olduğunuz bilinmediği için genel kredi notunuza bakılarak sistem tarafından otomatik bir değerlendirme yapılacak ve buna göre cevaplanacaktır.

Şubelerden yapılacak öğrenci kredi kartı başvurusu ise, bizzat uzman banka yetkilileri tarafından değerlendirileceği için çok daha kolay onay almanız mümkün olmaktadır. Kredi notları çok yüksek olmayan herkes için, şubelerden yapılacak olan kredi kartı başvuruları her zaman internet başvurularından daha iyi değerlendirilir.

Üniversiteliye Kredi Kartı Veren Bankalar

Üniversiteliye kredi kartı veren bankalar yılı kapsamında, devlet bankaları olarak Ziraat Bankası ve Vakıfbank olurken, özel sektörde çok daha fazla seçenek sizleri bekliyor olacaktır. Bu nokta da Yapı Kredi, Garanti BBVA, Akbank, İş Bankası, QNB Finansbank ve Denizbank gibi bankalara başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca öğrenci kredi kartı veren bankalar 2022 yılı kapsamında hizmet sunan tüm bankalar olmaktadır. Yani listelerimiz içerisinde yer almayan bankalar da aslında sizlere kredi kartı sağlayan bankalar arasında yer alır. Özellikle belirttiğimiz liste içerisinde olmayan bir bankayla çalışıyorsanız, başvurularınızı öncelikle o banka üzerinden yapmanız sizin avantajınıza olacaktır.

Bir bankaya kredi kartı başvuru yaptıktan sonra olumsuz yanıt alırsanız, arka arkaya diğer bankalara kredi kartı başvurusu yapmayınız. Öğrenciler için ardı ardına yapılan ve olumsuz yanıt alınan kredi kartı başvuruları sonrasında kredi notu üzerinde düşüş meydana gelir.

YouTube video

Üniversiteliye en kolay kredi kartı veren konumuza paralel olarak, Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Veren Bankalar içeriğimize de ayrıca göz atabilirsiniz. Banka geçmişiniz kötüyse, bu yazımızda anlattığımız yöntemler ile daha kolay kredi kartı alabilirsiniz. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar başlığımız da son bölümü, bu konuyla ilgili sıklıkla sorulan sorular ile yanıtlarına ayırdık.

Öğrenciye Kredi Kartı Sık Sorulan Sorular

Öğrenci kredi kartı veren bankalar konumuzda açıkladığımız başlıklar dışında sık sorulan sorular ve yanıtlarına da ayrıca yer vermeye çalıştık. Aradığınız soru veya soruların yanıtları bu bölümde yoksa, yorum alanından bizlere sorularınızı ayrıca iletebilirsiniz. Göndermekte olduğunuz yanıtlar, banka uzmanlarımız tarafından ortalama 1 iş günü içerisinde yanıtlanmış olacaktır.

Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Öğrenciler gelir belgesine sahip olmadığından dolayı düşük limitli kredi kartı sahibi olabilirler. Bu nokta da sağlanacak kredi kartı limitleri ortalama 500 TL ile 2.500 TL aralığında olacaktır.

Öğrenciye Hangi Banka Kredi Kartı Verir?

Öğrencilere kredi kartı sağlayan bankalar, Türkiye’de aktif olarak hizmet sunan tüm bankalar olurken, hali hazırda aktif olarak çalıştığınız banka, her zaman için daha kolay kredi kartı sahibi olabileceğiniz bankalar olacaktır.

Yabancı Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Yabancı öğrenciler için kredi kartı veren bankalar, yabancı olmayan öğrenciler ile aynı olmaktadır. Bu noktada yabancı uyruklu kişilerin öğrenci olduklarını ispatlayan belgeleri bankalara iletmeleri yeterli olacaktır.

Öğrenciye Kredi Kartı Çıkıyor mu?

Öğrenci kredi kartı veren bankalar, bu kartları temin ederken kredi notunu göz önünde bulundurmadıkları için, sizlere kredi kartı sağlamak konusunda tüm bankalar yardımcı olacaktır.

Kefilsiz Öğrenci Kredi Kartı Alınabilir mi?

Öğrenci kredi kartı veren bankalar, bu kartları sağlama konusunda herhangi bir kefil veya ipotek istemezler. Öğrenciler BDDK kredi puanlarının dışında tutulabildiği için, sadece öğrenci kimliği ile kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

] }
Yorum yapın