Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Spread the love

Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen yeni mevzuata göre; artık ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar ve bu kartları kullanan milyonlarca ev hanımı mevcut. İşin detaylarına bakarsak, bu mevzuat aslında geliri olmayan kişilere kredi kartı veren bankalar diye geçmekle beraber, her kesimden geliri olmayan kişileri kapsamakta. Sonuç olarak ev hanımlarına kredi kartı veriliyor mu sorusu için artık evet yanıtı verilebilir.

Ev hanıma kredi kartı veren bankalar, devlet bankalarıyla beraber, kredi kartı hizmeti sunan tüm özel bankaları da kapsamaktadır. Yani ev hanımına kredi kartı verilir mi sorusu için neredeyse tüm bankalar için cevap evet verilir olmakta. Tabi bu kartlara sahip olmak için belli şartların da karşılanıyor olması gereklidir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2023 içerisinde de bir çok Devlet ve Özel bankaları kapsamaktadır. Yani sonuç olarak Kredi Kartı kullanımına uygun görülen ev hanımı, bütün bankalardan kredi kartı temin edebiliyor.

Ev hanımına kredi kartı konusunda dikkat edilmesi gereken diğer noktalardan biri de ihtiyaçlarınıza uygun limitleri size temin edebilecek bankaları tercih etmenizdir. Tabi bu hususta genel bankacılık limitleriniz de önemli rol oynayan faktörlerden biridir.

Ev Hanımı Kredi Kartı alabiliyor mu içeriğimizde ayrıntılara geçiş yapmadan önce, bir içerik önerisinde daha bulunmak istiyoruz. Ev hanımı olarak kredi kartı başvurularınız olumsuz olarak sonuçlanırsa, teminatlı kredi kartı yazımızdan, bloke teminatı ödeyip kredi kartı sahip olabileceğiniz bankaları bulabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Gelir Belgesiz Kredi Kartları, yani bir diğer alt başlıklarından biri olan; Ev Hanımlarına Kredi Kartı sağlayan, bütün bankalar olsa bile kart limitleri konusunda her banka aynı seçenekleri sizlere sunmuyor. Bu bankaların, BDDK kuralları dışında bir de kendi kredi kartı limit kuralları mevcut.

Mevcut olan kurallar yine her banka için farklıdır ve sizlere sağlanmış olan kredi kartı limitleri bunlara göre belirlenmektedir. Banka kredi notunuzun uygun olması halinde, sizlere çok yüksek tutarlı kredi kartları sunacak bankalar bile olmaktadır. Peki ev hanımlarına yüksek limitli kredi kartı veren bankalar hangileri?

Ev Hanımlarına Kredi Kartı 2022
Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar, bir resmî kuruma bağlı oldukları için, bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Öncelikle ev hanımına kredi kartı alabilmek için ve aynı zamanda kartların limitlerinin dolgun olması için şu şartlar aranmaktadır;

 • Banka sicil geçmişinizin temiz olması, geçmişten kalan borç olmaması.
 • Yaşadığınız evde kişi başına düşen gelirlerin, asgari tutar altına inmemesi.
 • Bankaya teminat olarak gösterilecek ev, arsa, araba gibi seçeneklerin olması.
 • Adınıza kayıtlı başka bir kredi kartının veya kredinin aktif olarak bulunmaması.

Bu saymış olduğumuz maddeler size uygunsa, ev hanımlarına kredi kartı veren tüm bankalardan kredi kartı almanız mümkündür. Bu maddelerden örneğin aktif bir kredi kartınız varsa, yeni kredi kartı yine sağlanabilir ancak limit düşük olacaktır. Her banka farklı kurumlar olsa bile, sizin kredi notunuz ile kredi kullanma tutarınız genel sistem üzerinde aynıdır, bu değerler merkezden yönetildiği için genel tutarı aşamazsınız.

Adınıza İcra Takibi ve Yasal Takip süreçleri başladıysa, kredi notunuz ister çalışan ister ev hanımı olun fark etmeksizin sıfırlanmış demektir. Bunun anlamı ise, hiçbir bankadan kredi veya kredi kartı kullanımı yapamazsınız olmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

Ev hanımına kredi kartı veren bankalar Devlet ile Özel bankalar olarak iki ana gruba ayrılmaktadır. Üst başlığımız da açıkladığımız maddeler sizin şartlarınızı karşılıyorsa, tüm bankalardan kredi kartı alabileceksiniz. Ev hanımlarına kolay kredi kartı veren bankalar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 1. Ev hanımlarına kredi kartı veren devlet bankaları;
  1. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank Paraf
 2. Ev hanımına kredi kartı veren özel bankalar ise;
  1. İş Bankası, Yapı Kredi, Akbank, Denizbank, TEB, Garanti BBVA, QNB Finansbank

Ev hanımlarına yüksek limitli kredi kartı veren bankalar genellikle bunlardan oluşur. Hali hazırda hesabınızın olduğu farklı bir banka varsa, o bankadan yüksek limitli kredi kartı alma ihtimaliniz de diğer bankalara göre daha yüksektir.

Kredi kartı alımlarında her zaman çalıştığınız bankaları tercih etmek, limit ve onay konusunda sizlere ek avantajlar sağlar.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Gelir belgesi olmayanlara kredi kartı başvurusu yani ev hanımı kredi kartı başvurusu yapmak için bankaların şubelerini kullanmanız gerekmektedir. Bu kredi kartları türleri, genel kredi notu dışında ayrı bir incelemeye tabii tutulduğu için, internet bankacılığı üzerinden yapılan başvurular genelde işleme alınmaz. Ev hanımlarına kredi kartı başvurusu için izlenmesi gereken adımları alt kısımda sizler için listeledik.

 • Başvurular esnasında yanınızda T.C vatandaşlığınızı ispatlayan kimliğinizi mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
 • Adınıza kayıtlı herhangi bir ev, arsa veya araç varsa, bunların belgelerini yine yanınızda bulundurarak başvurular esnasında sunmanız iyi olacaktır.
 • Kısa süre önce bir bankadan olumsuz yanıt aldıysanız, hemen bir başka bankaya başvuru yapmadan önce 2-3 ay bekleyiniz ve sonrasında farklı bir bankaya yeni bir başvuruyu şubeden yapınız.
 • Ek gelirlere sahip bir ev hanımıysanız, kredi kartı limitleriniz daha fazla olacaktır. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için Kredi kartı limiti maaşın kaç katı yazımıza göz atabilirsiniz.
Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu 2022
Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Ev hanımlarına kredi kartı başvuruları için gereken şartlar ve evraklar listesi bu şekilde olmaktadır. Ayrıca bankaların size sunduğu kredi kartı kampanyaları her zaman onay alma aşamaları için en kolay adımdır. Böyle bir mesaj ve kampanya bildirimi alırsanız, bunu değerlendirmenizi de öneririz.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Devlet bankalarından bir tanesi olan Ziraat Bankası, kredi kartı başvurusu konusunda ev hanımlarının tercih ettiği ilk bankalardan olmaktadır. Hem ev hanımlarına sağladığı bir çok avantaj, hem de ilçelerin tamamında ATM ve şubelerinin bulunması, kredi kartı başvurusu konusunda Ziraat bankasını ilk tercih haline getirmiştir.

Ziraat bankası ev hanımlarına kredi kartı başvurusu için sizlere en yakın Ziraat şubesi üzerinden işlem yapabilirsiniz. Ziraat bankası şubeleri üzerinden, bireysel müşteri temsilciniz yardımıyla bu işlemler 3-5 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

Başvuru işlemlerinden hemen sonra, onay süreci genellikle bir kaç iş günü olmaktadır ve sonuçlar sizlere SMS ile bildirilir. Onaylanan kredi kartının size ulaşması ise, 3 ila 15 iş günü aralığında değişmektedir. Bu süre resmi tatiller ve hafta sonu tatillerine göre uzayıp, kısalabilmektedir.

Onaylanıp gönderilen kartların durumu hakkında bilgi almak içinde Kuryenet Kargo Takip isimli yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yapı Kredi Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Yine ülkemizin köklü özel bankalarından biri olan Yapı Kredi, ev hanımlarına pek çok alanda olduğu gibi kredi kartları alanında da imkanlar sağlamaktadır. Yapı kredi ev hanımlarına kredi kartı başvurusu yapmak isterseniz, size en yakın olan Yapı kredi şubesini başvurular için tercih edebilirsiniz.

Yapı kredi bankasının şubelerinden yapacağınız başvurular, ortalama 3 ile 5 gün arası bir değerlendirme sürecine tabi tutulacaktır. Yapı kredi bankası ev hanımlarına kredi kartı başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, 3-10 iş günü içerisinde kartınız size teslim edilmiş olacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı İş Bankası

Ev hanımlarına kolay kredi kartı veren bankalardan bir tanesi İş Bankası olmaktadır. İlk özel bankalar arasında olan İş Bankası, öğrenciler ve ev hanımlarına hemen kredi kartı sağlayan bankalar arasında yer alır.

İş Bankası üzerinden kredi kartı almak ve başvuru işlemlerini tamamlamak için, size en yakın olan İş Bankası şubelerini tercih edebilirsiniz. İş Bankasından yapacağınız kredi kartı başvurularına olumlu cevap almanız halinde kredi kartınız 1-2 hafta aralığında sizlere teslim edilecektir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı – Sık Sorulan Sorular

Ev hanımlarına kredi kartı konumuz ile alakalı olarak en sık sorulan iki soruyu tespit edip ayrıca cevaplamak istedik. Eğer konumuzla ilgili farklı bir sorununuz ya da sorularınız olursa, hemen yazımızın sonunda bulunan yorum alanından bizlere görüşlerinizi iletebilirsiniz. Uzman bankacı editör arkadaşlarımız sorularınıza çoğunlukla 2-3 saat içerisinde yanıt vermektedir.

YouTube video

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veriliyor mu?

Çalışmayan ev hanımları, kredi ve bankacılık puanlarının iyi olması durumunda kredi ile kredi kartı imkanlarından yararlanabilirler. En azından geçmiş dönem için yasal takibi olmayan ev hanımları bile belli miktarda limitlere sahip kredi kartı alabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Ev hanımlarına kredi kartı limitleri genellikle 1.000 TL ile 2.500 TL aralığında olmaktadır. Kredi notu iyi olan ve yıllardır kredi kartı kullanıp düzenli ödeme yapan ev hanımları 5-6 bin TL limitli kredi kartlarına bile sahip olabilirler.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veriyor mu?

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalardan bir tanesi de Vakıfbank olmaktadır. Tüm devlet bankaları, uygun kredi skoru sağlanması durumunda ev hanımlarına kredi kartı sağlamaktadır.

Hiç Geliri Olmayan Kredi Kartı Alabilir mi?

Mevcut kredi skorunun uygun olduğu her kişi, kredi kartı sahibi olabilir. Bazı bankalar kendi kuralları gereği, çalıştıklarına dair belgeler isteyebilir. Bu bankaların dışında diğer bankalar sizlere kredi kartı sağlayabilir.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veriyor mu?

Garanti BBVA, ev hanımlarına ve gelir belgesi olmayanlara kredi kartı veren bankalar arasında yer alır. Bu bankadan kredi kartı sahibi olmak için kredi skorunuzun yeterli olması kafi olacaktır.

] }
Yorum yapın