25 Mayıs 2024 Cumartesi
DOLAR 1.00 ₺
EURO 1.00 ₺
STERLIN 1.00 ₺
ALTIN 1.00 ₺
BTC 1.00 $
ETH 1.00 $
BİST 10,676.65

Paraf Puan Geçen Yerler ve Üye İş Yerleri

Kredi Kartları
Yayınlama: 15 Temmuz 2022 Cuma 23:33 Güncelleme: 9 Mart 2024 Cumartesi 00:04 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Emircan S.

Paraf puan geçen yerler, tıpkı diğer kredi kartları puanlarında olduğu gibi, bir çok üye iş yeri ve e-ticaret platformlarını kapsamaktadır.

Paraf Puan Geçen Yerler ve Üye İş Yerleri

Kredi kartı bonus puan sistemlerinden biri olan Paraf Puan Geçen Yerler ve anlaşmalı üye işleri; Halkbank Paraf Kart kullanıcıları tarafından merak edilen güncel başlıklar arasında yer almaktadır. Bizlerde bu içeriğimizin detaylarında; Paraf puan kullanılan siteler ve Paraf Puan Geçen Marketler ile Akaryakıt istasyonları gibi sektörel bazlı anlaşmalı olunan üye iş yerlerini sizlere aktarmaya çalışacağız.

 

Paraf puan geçen yerler, tıpkı diğer kredi kartları puanlarında olduğu gibi, bir çok üye iş yeri ve e-ticaret platformlarını kapsamaktadır. Son yıllarda yapılan anlaşmalarla, bu puanlarınızı diğer kartların bonus puanlarının kullanıldığı tüm alanlarda kullanıp, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 

Paraf Puan Kullanılan Yerler
Paraf Puan Geçerli Yerler 2023

 

Paraf puan geçen yerler 2024, kart puanlarını biriktiren banka müşterileri tarafından bir çok ihtiyacını karşılayabilecekleri önemli bir bonus para olarak birikir. Bu biriken puanlar TL cinsinden bir paraya dönüştürülerek hesabınıza tanımlanır ve bunları bir çok sektör üzerinden alışveriş yaparak kullanabilirsiniz.

 

Paraf puan geçerli siteler 2024 ile Parafpara kullanılan marketler alanları, en fazla tercih edilen alışveriş noktaları arasında yer almaktadır. Ayrıca medikal, sağlık ve turizm gibi alanlarda da bu puanların kullanıldığı pek çok işletme bulunur.

 

Paraf Puan geçerli yerler içeriğimizin ayrıntılarına geçiş yapmadan önce sizlere birde içerik önerisinde bulunmak istiyoruz. Paraf kart ile beraber, Akbank'a ait olan Axess kredi kartına sahipseniz; Chip para geçen yerler içeriğimizden o karta ait güncel kullanım alanlarının listesini de bulabilirsiniz.

 

Paraf Puan Geçen Yerler

 

Her sektör üzerinden Paraf puan kullanımı olabildiği için, bizlerde Paraf puan geçen yerler listesini ayrı ayrı başlıklar halinde sizlere sunduk. Çok geniş bir sektör dağılımı olduğu için, harcama yapmayı planladığınız alanı direkt alt başlıklarımız içerisinden bulup aradığınız mağazaların olup olmadığına bakabilirsiniz.

 

Paraf Puan geçen yerler, diğer kredi kartlarında olduğu gibi bu banka kartında da pek çok alanda kullanılmaktadır. En çok kullanılan sektörler ise, e-ticaret ve market zincirleri olmaktadır. Yıl sonlarına doğru yeni zamlar gelmeden önce akaryakıt sektöründe de çok sık kullanıldığı belirlenmiştir.

 

Paraf Puan Geçen Yerler 2023
Paraf Puan Geçen Yerler 2023 Üye İş Yerleri ve Paraf Puan Kullanılan Yerler

 

Paraf puan kullanılan yerler ve anlaşmalı olunan üye işlerinin sektör dağılımları şu şekilde listelenmektedir;

 

 • Halkbank Paraf Puan Geçen Marketler ve alışveriş merkezleri,
 • Halkbank Paraf Puan kullanılan siteler ve geçerli alışveriş siteleri,
 • Paraf puan kullanılan akaryakıt benzin istasyonları ve gaz dolum merkezleri,
 • Paraf puan geçerli mağazalar, ayakkabı dükkanları, takı ve kuyumcular listesi,

 

Paraf Puan Geçen Yerler 2024 yılında, sektör olarak en çok bu alanlarda kullanılması ön görülmektedir. Tabi bunların alt mağaza ile harcama noktaları da ayrıca bulunur. Özellikle 2023 akaryakıt fiyatlarından dolayı Paraf Puan geçen petroller en çok tercih edilen sektör listesinde ilk 3'e girmeyi başarmıştır.

 

Paraf Puan Nerede Kullanılır

 

Paraf puan kullanım alanları, Halkbank'ın anlaşmalı olduğu üye iş yerlerinin tamamını kapsamaktadır. Paraf puan nerelerde kullanılır sorusuna, en çok tercih edilen tüm alanları kapsadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yani online alışveriş sitelerinden, yerel veya global mağazalara kadar bir çok alanda Paraf puan geçerli olmaktadır.

 

Paraf kartla beraber Ziraat Bankasına ait kredi kartı kullanıyorsanız, Bankkart lira nasıl kullanılır isimli yazımızdan o kartın anlaşmalı olduğu tüm üye iş yerlerinin listesini de güncel olarak bulabilirsiniz. Her kartın ayrı kullanım alanları ve anlaşmalı üye iş yerleri olduğu için, pek çok kullanıcı birden fazla kredi kartı tercih etmektedir. Bu yöntemin temel avantajı ise, bir çok noktada kart puanlarını kullanabiliyor olmasıdır.

 

Sadece Ziraat Bankası değil, diğer tüm bankaların kredi kartları üzerinde sunduğu puanların güncel kullanım alanlarının tüm listesi; Kredi kartları internet sitemiz üzerinden sizlerle paylaşılmaktadır.

 

Halkbank ülke genelde milyonlarca banka müşterisine çeşitli hizmetler sunabilen bir devlet bankası olduğundan dolayı, Paraf Puan geçen yerler listesi de epey geniş bir sektörü kapsamaktadır. Paraf para kullanılan yerler listesini alt başlıklarımız içerisinden ayrıntılarıyla bulabilirsiniz.

 

Paraf Puan Kullanılan Siteler

 

Paraf puan geçerli siteler 2024 kendi aralarında çeşitli sınıflara ayrılmaktadır. Bunlar e-ticaret, teknoloji, beyaz eşya veya toptan alışveriş mağazaları olmaktadır. İnternet üzerinden en çok Paraf Puan Kullanılan Siteler, Hepsiburada, Trendyol gibi online alışveriş sitelerini içerse bile; bu sitelerin bazılarında Paraf Puan geçerli değildir.

 

Bir çok internet sitesi, kaynağı araştırmadan Hepsiburada ve Trendyol üzerinde paraf puanların geçerli olduğunu yazmıştır. Bu siteler içerikleri bir birinden kopyala yapıştır mantığı ile aldığı için, yanlış ve hatalı bilgileri sunabilmekteler. Belirttiğimiz e-ticaret platformları üzerinde Paraf puanlar geçerli değildir.

 

Paraf Para Kullanılan Siteler 2023
Paraf Puan Kullanılan Siteler ve Alışveriş Siteleri 2023

 

Paraf Puan (Para) Kullanılan geçerli siteler ise şu şekilde listelenmektedir;

 

 1. Paraf Puan Geçerli Beyaz Eşya Mağazaları listesi;
  • Arçelik, Beko, Vestel, Siemens, Bosch, Regal, Profilo
 2. Paraf Puan Geçen İnternet Mağazaları Listesi 2023;
  • De Facto, GS Store, Kartal Yuvası, LC Waikiki

 

Paraf puan geçen siteler 2024 yılı olarak bu mağazalar kapsamında olmaktadır. Yine ek mağazalar veya alışveriş siteleri eklenirse bunları da sonradan içeriğimize ilave olarak ekleyeceğiz. Paraf para geçen alışveriş siteleri ise yine iki alt başlığımız ayrıntılarında sizlere sunulmuştur.

 

Paraf puan kullanılan siteler içerisinde sizlere uygun bir platform yoksa eğer; Kredi Kartı Bilgi kategorimiz içerisinden diğer kart puanlarının güncel kullanım alanlarının listelerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Paraf Puan Hangi Sitelerde Kullanılır?

 

Paraf puan, Türkiye'de aktif faaliyetlerine devam eden bir çok e-ticaret platformları ve alışveriş siteleri üzerinde cüzdan hesapları hariç kullanılabilmektedir. Bu sitelere çok büyük alışveriş siteleri ile beraber yerel e-ticaret siteleri de eşlik etmektedir. Bizler yerel sitelerin bir çoğuna ulaşamasak bile global sitelerin tamamını sizler için araştırdık.

 

Paraf Puan hangi sitelerde geçerli konusunda üst başlığımızda açıkladığımız mağaza sitelerinin yanı sıra birde sadece alışveriş sitesi olarak kullanılan platformlar olmaktadır. Bunlarında listesini alt başlığımız içerisinden bulabilirsiniz.

 

Paraf Puan Geçen/Kullanılan Alışveriş Siteleri

 

Paraf Puan geçerli alışveriş siteleri, Türkiye'nin büyük alışveriş sitelerini kapsamakta. Bu mağazalar üzerinden alışveriş yaparken, ödeme bölümüne geldiğiniz de; paraf para veya paraf puan ile ödeme seçeneğini seçerek biriktirdiğiniz puanlar ile harcamalar yapabilirsiniz.

 

Paraf puan geçen yerler listemizde paraf puan kullanılan internet siteleri şu şekilde listelenmektedir;

 

 • Hepsiburada.com online alışveriş sitesi (Hepsi Cüzdan hariç olarak)
 • Trendyol.com online dijital alışveriş sitesi (Trendyol Cüzdanları hariç)
 • n11.com ve Gittigidiyor.com(kapandı) online e-mağaza alışveriş siteleri
 • Çiçeksepeti online ve normal mağaza alışveriş platformu.

 

Paraf puan geçen yerler 2024 konumuzda online olarak paraf puan geçerli siteler ve alışveriş siteleri bu platformları kapsamaktadır. Ödeme aşamasında harcamalarınızı paraf para ile yapmanıza olanak tanıyan seçeneği işaretlemeyi unutmayınız. Ayrıca internet üzerinde kullanabileceğiniz bazı küçük e-ticaret siteleri de bulunmaktadır. Bunların KVVK sözleşmeleri üzerinden Paraf puan geçen yerler listesinde olup olmadıklarına bakabilirsiniz.

 

Parafpara İnternet Alışverişinde Nasıl Kullanılır?

 

Parafpara internet alışverişlerinde, ödeme yapılacak olan sitenin üye işleri arasında yer alması sayesinde kullanılabilmektedir. Parafpara internet alışverişinde nasıl kullanılır konusunda tek yapmanız gereken, ödeme bölümünde, kredi kartının puanları ile ödeme yapma seçeneğini işaretlemeniz olacaktır.

 

Paraf puan internet alışverişinde nasıl kullanılır konusunda, ödeme yapılacak sitenin son aşamasında bu seçenek karşınıza çıkmıyorsa, o internet sitesinin anlaşmasının bulunmadığını gösterir.

 

Parafpara internet alışverişinde nasıl kullanılır başlığıyla ilgili olabilecek olan World puan kullanılan siteler içeriğimizi de ayrıca ziyaret edebilirsiniz. Parafpara internet alışverişi üye iş yerleri listemizde açıkladığımız işletmelerin tamamında bu paraf puanlarınızı kullanabilirsiniz.

 

Parafpara internet alışverişinde nasıl kullanılır hususunda, paraf kartlarınızın internet alışverişine açık durumda olduğundan emin olunuz.

 

Paraf Puan Kullanılan Marketler

 

Paraf puan geçen marketler, bu puanların kullanım alanlarında ikinci sırada olan ve bayağı çok tercih edilen harcama noktalarından olmaktadır. Sizlerde biriktirmiş olduğunuz paraf puan harcamalarınızı anlaşmalı market veya süper market zincirlerinden biriyle tamamlayabilirsiniz.

 

Paraf Puan kullanılan marketler şu şekilde kendi sınıflarına göre listelenmektedir;

 

 • Paraf Puan hangi marketlerde geçerli konusunda büyük süpermarketler;
  • Migros, Migros Jet, A101, Şok
 • Paraf puan geçerli yerel büyük marketler 2023 listesi ise;
  • Gürmar Market, Yunus Market, Kipa

 

 

Paraf puan geçen yerler konu başlığımızda süper ve hiper marketler isimleri bu şekilde sınıflanmaktadır. Paraf puan hangi marketlerde geçerli konusunda bir çok yerel küçük marketlerde paraf puanlar ile ödeme almaktadır. Ödeme aşamasında kasiyer görevlisine paraf puan ile ödemeyi tamamlayacağınızı söylemek yeterli olacaktır.

 

Paraf Puan Geçen Akaryakıt Petrol İstasyonları

 

Paraf puan geçen yerler başlığımızın bir diğer alt konu başlığı paraf puan geçerli akaryakıt petrol istasyonları olmaktadır. Özellikle benzin fiyatlarının sürekli artış gösterdiği günümüzde, bu puanların kullanımları çoğu zaman büyük tasarruf sağlayan bir unsur olmaktadır.

 

Paraf puan kullanılan benzinlikler listesi ise şu şekilde listelenmektedir;

 

 • Opet, Petrol Ofisi, BP
 • Shell, Total
 • Lokoil, Aytemiz ve Aygaz Otogaz

 

Paraf puan geçen benzinlikler 2024 listesi bu firmaları kapsarken, aynı zaman da bu petrol istasyonlarında puanlarınızı market alışverişi olarak da kullanabilirsiniz. Aktif olarak hizmet veren ancak global anlamda büyük işletme olmayan benzinlikler üzerinde de bu puanlar geçerli olabiliyor.

 

Paraf Para Puan Geçen Seyahat Acenteleri

 

Paraf puanlarınızı kullanabileceğiniz tatil ve seyahat acenteleri de ayrıca bulunur. Bu anlaşmalı tatil ve seyahat firmalarından yapacağınız her harcamalarınız için paraf puan kullanımı yapabilirsiniz. Paraf puan geçen yerler 2024 listemizde seyahat acenteleri şu şekilde listelenmiştir;

 

 • ETS Tur
 • Tatil.com
 • Fly Pegasus

 

Paraf puan kullanılan bu tatil ve seyahat firmaları üzerinden dilerseniz kredi kartına +6 taksit fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Tatil seçeneklerinde sizlere sunulan bu taksit seçenekleri için ekstra bir vade farkı da alınmamaktadır. Yine küçük çaplı bir çok tatil işletmesi üzerinde Paraf puan kullanımı ayrıca yapılabilir.

 

Trendyol Paraf Puan Kullanma

 

Trendyol paraf puan kullanma işlemleri alışverişi tamamlama bölümünden ödeme kısmına geçtiğinizde gerçekleştirilmektedir. Mevcut kartınızın bilgilerini girdikten sonra Paraf puan veya kart puanı ile ödeme yap seçeneğini işaretleyerek paraf puanlarınızı Trendyol üzerinde kullanabilirsiniz.

 

Trendyol ödeme kısmına geldiğiniz zaman Paraf puan seçeneği çıkmazsa eğer mevcut anlaşma sona erdi demektir. Bazen bankalar ile Trendyol'un yaptığı anlaşmalar da süre dolduğu anda yeni anlaşmalar gelene kadar kısa süreli paraf puan (para) ile trendyol ödemesi yapılamıyor.

 

Paraf Puan Geçen Yerler Sık Sorulan Sorular

 

Paraf Puan Geçen Yerler konumuz da bu konuyla alakalı olarak sık gelen sorular ve cevaplarına ayrıca yer vermek istedik. Paraf puan kullanılan siteler ve diğer işletmeler üzerinde bir sorunla karşılaşmanız halinde, bunları lütfen bizlere yorum ile belirtiniz.

 

Sizlerin de aradığını sorunun yanıtı bu makalemiz içerisinde değilse, yine alt kısımda ki yorum alanından bizlere sorularınızı iletebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz sorular, aynı gün içerisinde yanıtlanmaya çalışılmaktadır.

 

Migros'ta Paraf Puan Geçerli mi?

Migros ve Migros'a bağlı tüm alt kuruluşlar içerisinde Paraf puan yani paraf para ile ödeme işlemi yapılabilmektedir. Alışverişi tamamladıktan sonra kasa görevlisine paraf puan ile ödeme yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

Paraf Puan A101'de Geçerli mi?

A101 Paraf puan kullanımının yapıldığı ve Halkbank ile anlaşmalı olunan alışveriş merkezlerinden biridir. Toplamış olduğunuz paraf puanları A101 üzerinden kullanabilirsiniz.

Bim'de Paraf Puan Geçiyor mu?

Bim üzerinde 2023 itibariyle Paraf puan geçerli değil. Banka ile şirket arasında bir anlaşması yapılması halinde, çok yakın bir zamanda bu puanlarınızı Bim üzerinden alışveriş yaparak da kullanabilirsiniz.

Şokta Paraf Puan Geçiyor mu?

Şok marketler üzerinde paraf puan kullanımı ne yazık ki yapılamıyor. Bu marketten yapacağınız harcamalar için nakit para ya da kredi kartı ile ödeme seçeneklerini kullanabilirsiniz.
İlk Yorumu Sen Yaz
code