25 Mayıs 2024 Cumartesi
DOLAR 1.00 ₺
EURO 1.00 ₺
STERLIN 1.00 ₺
ALTIN 1.00 ₺
BTC 1.00 $
ETH 1.00 $
BİST 10,676.65

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi Kartları
Yayınlama: 10 Ağustos 2022 Çarşamba 16:47 Güncelleme: 9 Mart 2024 Cumartesi 00:33 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Emircan S.

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Veren Bankalar

Pek çok insanın bildiği yanlışlardan bir tanesi de Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Veren Bankalar olmaktadır. Kara liste içerisinde olan ya da kredi notu çok kötü olan kişilerin kredi alması, kredi kartı almasından çok daha kolay olmaktadır. Yani bankaların bu tür durumlar için sizlere kredi kartı yerine kredi seçenekleri sunan çözüm önerilerini çok sıklıkla görebilirsiniz ve bu durum bankacılık işlemleri için çok normaldir.

 

Sicili bozuk olana kredi kartı veren bankalar 2023 yılında öğrenci kredi kartları ve ev hanımlarına kredi kartlarını kapsamaktadır. Eğer yasal takip süreci başlatıldıysa, kredi puanı sıfırlandığı için bir kaç yıl kadar sadece teminatlı kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bu kartlara başvurular ve kartların özellikleri hakkında bilgilere; teminatlı kredi kartı bağlantısını kullanarak ayrıca ulaşabilirsiniz.

 

Kırmızı Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar
Banka Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

 

Henüz yasal süreç başlamadıysa eğer, sicili bozuk olanlara kredi kartı veren bankalar sizlere bu hususta yardımcı olacaktır. Tabi bu noktada mevcut kredi notunuz, kredi kartı limitini belirleyen ana faktörlerden biri olmaktadır.

 

Sicili bozuk olanlara kredi kartı konumuz da detaylara geçiş yapmadan önce sizlere bir de içerik önerisinde bulunmak istiyoruz. Siciliniz bozuksa ve sizlere verilecek olan kredi kartı limiti hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, Kredi Kartı Limiti Maaşın Kaç Katı Olabilir isimli içeriğimize ayrıca göz atabilirsiniz.

 

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

 

İçeriğimizin giriş bölümünde sicili bozuk olana kredi kartı veren bankalar bu konuda kredi seçeneklerini sizlere sunduğundan söz etmiştik. Bunun temel nedeni, kredi kartı sağlayan bankalar aylık olarak borç ödemesi talep edecek ve sürekli kredi kartından harcamalar yapıldığını çok iyi bilmesi olacaktır. Yani sonuç olarak bankalar, tüm bu nedenlerden ötürü kredi kartı yerine kredi seçeneklerine daha ılımlı yaklaşmakta.

 

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar 2023
Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri 2023

 

Kredi sicili bozuk olana kredi kartı veren bankalar konusunda bu yöntemi kullanmak isteyen kişilerin asla yapmamaları gereken bazı önemli noktaları liste halinde sizlere sunduk. Bankalardan kredi kartı alamıyorsanız ve kredi notunuz düşükse asla şunları yapmamanız gerekir;

 

  • Mevcut bir kredi ödemeniz veya kredi kartınızın borcu mevcutsa, farklı bankalara başvurmak yerine kendi bankanıza kredi kartı başvurusunda bulunmanız gerekir. Bu tür durumlarda sizlere en kolay kredi kartı verecek olan banka, yine çalıştığınız banka olacaktır.
  • Bir kredi ya da kredi kartı başvurusundan olumsuz yanıt alırsanız, arka arkaya bir başka bankaya kredi kartı başvuru işlemini yapmayınız. Bu tür durumlarda sonuç alamayacağınız gibi mevcut kredi notunuzu daha da kötü bir seviyeye getireceksiniz.
  • Sicili bozuk olana kredi kartı veren bankalar çoğunlukla aktif müşteri kazanmak için uğraşan yeni ve küçük bankalar olmaktadır. Sadece kredi kartı da değil, kredi seçenekleri içinde aynı durum söz konusudur.
  • Kara listede olanlara kredi kartı veren bankalar konusunda sizlere faydalı bilgiler sunabilecek olan Kredi Kartı Borcu 1 Ay Ödenmezse Ne Olur içeriğine de göz atmanız da yarar olacaktır.

 

Sicili bozuk olana kredi kartı veren bankalar başlığında bu durumda olanların en çok dikkat etmesi gereken maddeler bu şekilde listelenmiştir. İçeriğimizin bundan sonra ki bölümleri ise, bu tür durumda olan vatandaşlara yani sicili bozuk olana kredi kartı veren bankalar 2023 ve başvuruların nasıl yapıldığı konularını ele alacaktır.

 

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar

 

Kredi sicili bozuk olanlara kredi kartı veren bankalara başvuru yapmadan önce, kredi notunuz yüzünden mi kredi kartı alamadığınız, ya da yasal takip sürecine girdiğiniz için mi kredi kartı verilmediği çok önemli bir konudur. Banka kredi veya kredi kartı borcu nedeniyle kırmızı listeye alınan vatandaşlar; hiçbir şekilde kredi kartı sahibi olamazlar.

 

Henüz yasal takip sürecine girmemiş kişiler için kredi kartı seçenekleri sunan bir çok banka mevcuttur. Tabi bu bankalardan belli bir limitin üzerinde kredi kartı sahibi olmak için bazı şartları sağlamanız gerekir. Kredi notu düşük olanlara kredi kartı veren bankalar genelde şu şartları aramaktadır;

 

  • Sabit bir gelire sahip olmak ve bunu maaş bordrosu ile ispatlamak. E-Bordro sorgulama bağlantısını kullanarak bu işlemi E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz.
  • Adınıza kayıtlı olan mal varlıklarını ipotek olarak gösterebilmek yada bir yada iki kişiden oluşan kefil sunabilmek. Bu kefiller için genelde kamu çalışanı şartı aranır.

 

Bu şartları karşılamanız durumunda sicili bozuk olana kredi kartı veren bankalara yeni kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Şartların yerine getirilememesi durumunda ise, sizlere ya olumsuz cevap verilir ya da düşük miktar da limite sahip kredi kartı temin edilir.

 

Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar

 

Kara listede olanlara kredi kartı veren bankalar; 5-6 bankadan oluşmakla beraber, bunlar genellikle az müşteriye sahip bankalar ya da yüksek kâr marjına sahip olan bankalardan oluşmaktadır. Ayrıca çalıştığınız mevcut banka bu listede yoksa bile, öncelik olarak daima aktif kullandığınız bankaya başvuru yapmanızı öneriyoruz.

 

Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar 2023
Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri

 

Kara listede olanlara kredi kartı veren bankalar 2023 yılı için genellikle şu bankalardan oluşmaktadır;

 

  • Ziraat Bankası, Denizbank, Garanti BBVA büyük bankalar,
  • Odeabank, Fibabank, Alternatif Bank orta ölçekli bankalar.

 

Listelediğimiz bu bankalar, sicili bozuk olana kredi kartı veren bankalar arasında en kolay kredi kartı veya kredi alabileceğiniz bankalardan oluşur. Ancak ne olursa olsun hiçbir şekilde bu bankaların da sizlere olumlu yanıt vereceğinin garantisi yoktur. Bu tür durumlarda kredi notunuzun kaç olduğu, bankalara ödeme geçmişiniz ve yasal takip süreçleri kontrol edilerek işlemler yapılmaktadır.

 

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı Başvurusu 2023

 

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Başvurusu 2023 için önerdiğimiz kanal; banka şubeleri olmaktadır. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık ile yapılan kredi kartı başvurusu, sistemler tarafından otomatik kontrol edilip yanıtlandığı için, anında olumsuz bir yanıt alma ihtimaliniz yüksektir. Banka şubelerinden yapılan başvurular ise, bankanın kendi personelleri ve inisiyatifleri ile değerlendirildiği için biraz daha fazla şansınız mevcut.

 

 

Bankalar bu tür müşterin durumlarını bildikleri için, bazen banka müdürünün yetkisi ile daha kolay kredi ve kredi kartı onayı yapabiliyor. Ancak yasal takibe girildiyse, BDDK kuralları nedeniyle hiçbir banka sizlere kredi ve kredi kartı sağlayamaz.

 

Bu konuda sizlere önerimiz ise; yasal takip süreci başlamadan önce kredi seçeneği kullanarak bu durumun önüne geçmek. Sonrasında ise bu kredilerinizi düzenli ödeyerek banka kredi puanınızı artırmak olacaktır.

 

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı Veren Bankaların Şartları

 

Türkiye'de banka sicili bozuk olanlara kredi kartı veren bankalar, müşterilerine kredi kartı verirken genellikle bir kredi değerlendirme süreci yaparlar. Bu süreç içerisinde müşterinin finansal durumu incelenir ve bu bilgilere göre kredi kartı verilip verilmeyeceğine karar verilir.

 

Sicili bozuk olanlara kredi kartı veren bankalar, müşterinin kredi notu, gelir durumu, çalışma durumu, ödeme geçmişi gibi faktörleri değerlendirerek kredi kartı verme kararı alırlar.

 

Sicili bozuk olan bir kişi, kredi kartı almak istediğinde genellikle daha düşük bir kredi limiti ve daha yüksek bir faiz oranı talep edilebilir. Bu kişilerin kredi kartı alabilmeleri için, bankaların genellikle daha sıkı bir kredi değerlendirme süreci yapmaları ve bu kişilerin ödeme geçmişine daha dikkatli bir şekilde bakmaları gerekir.

 

Eğer sicili bozuk olan bir kişinin ödeme geçmişi düzgünse ve diğer finansal koşullar uygunsa, bu kişinin kredi kartı alma şansı vardır. Ancak sicili bozuk olana kredi kartı veren bankalar; genellikle daha yüksek bir faiz oranı ödemek zorunda kalabilirler.

 

Bu nedenle, sicili bozuk olan kişiler için kredi kartı almak istediklerinde, öncelikle kendi finansal durumlarını düzene sokmaları ve ödeme geçmişlerini düzene sokmaları önerilir. Bu sayede, bankalar tarafından daha olumlu bir şekilde değerlendirebilir ve uygun koşullarla kredi kartı alma şansları artabilir.

 

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı Sık Sorulan Sorular

 

Sicili bozuk olana kredi kartı veren bankalar konusunda sizlerden gelen soruları ek olarak yanıtlamaya çalıştık. Tüm paylaştığımız bu bilgilere rağmen hala aklınızda sorular kaldıysa, bizlere yorum bölümünden durumunuzu özetleyen bir özet geçerseniz, en kısa sürede yorumlarınız yanıtlanmaya çalışılacaktır.

 

Kara Listedeyim Nasıl Kredi Kartı Alabilirim?

Kara listede olan birinin kredi veya kredi kartı kullanabilmesi için öncelikle tüm borçlarını kapatarak kara listeden çıkması gerekir. Sonrasında ise ancak bloke teminatlı kredi kartı alabilir ve bu işlem içinde ortalama 2-3 sene kadar beklenmesi gerekir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı Verilir mi?

Sicili bozuk olan ancak yasal takibe girmeyenler için de bloke teminatlı kredi kartı sahibi olma ihtimali vardır. Kefil veya ipotek göstererek ya da bloke teminatlı kredi kartı başvurusunda bulunup ön ödeme yaparak teminatlı kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kara listede bulunan kişiler, teminatlı kredi kartı başvurusu yaparak, yatırdıkları teminat tutarı limitinde kredi kartı sahibi olabilirler.
İlk Yorumu Sen Yaz
code