13 Temmuz 2024 Cumartesi
DOLAR 33.04 ₺
EURO 36.02 ₺
STERLIN 42.99 ₺
ALTIN 2,559.61 ₺
BTC 57,930.90 $
ETH 3,135.62 $
BİST 11,064.85

Kredi Kartı Nakit Avans Çekemiyorum

Banka
Yayınlama: 14 Temmuz 2022 Perşembe 22:44 Güncelleme: 9 Mart 2024 Cumartesi 00:04 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Emircan S.

Kredi kartı nakit avans çekemiyorum konusunda çözüm maddelerine geçmeden önce kartınızın son kullanma tarihinin geçerli olduğundan ve nakit avans çekimi için kartın açık bulunduğundan emin olmanız gerekir.

Kredi Kartı Nakit Avans Çekemiyorum

Kredi Kartı Nakit Avans Çekemiyorum sorusunun cevabı bir çok konuda değişkenlik gösterebilen bir konu olmaktadır. Bu durumum asıl nedeni ise bankaların kredi kartı ödemeleri için kullandıkları eksik ödeme sayacı ve ardışık eksik ödeme sayacı olarak tanımlanabilir. Eğer sorun bu konulardan kaynaklanmıyorsa, basitçe çözebileceğiniz bir kaç temel yöntem bulunmaktadır.

 

Kredi kartı nakit avans çekemiyorum konusunda çözüm maddelerine geçmeden önce kartınızın son kullanma tarihinin geçerli olduğundan ve nakit avans çekimi için kartın açık bulunduğundan emin olmanız gerekir. Son kullanım tarihleri dolan kartlar, nakit avans çekimine ve işlemlere kapalı halde bulunur. Ayrıca nakit avans çekimi bazı kartlar da kapalı durumda yer alır ve bunun açık hale getirilmesi gerekir.

 

Karttan Nakit Avans Çekemiyorum Sorunu Çözümü
Kredi Kartından Nakit Avans Çekemiyorum Sorununun Çözümü 2023

 

Kredi kartımdan nakit avans çekemiyorum diyorsanız, öncelikle sorunun kaynağını bulmanız gerekmekte. Kredi kartlarına tanımlanan nakit avans veya taksitli avans seçenekleri bir çok durumda kapalı olarak gelmektedir. Böyle bir sorunun çözümü oldukça basit olabilirken, diğer nedenlerin çözümü biraz daha zaman alabilir.

 

Kredi Kartı Nakit Avans veya taksitli nakit avans konusunda bir problem olmadığını düşünüyorsanız, Kredi Kartını Nakite Çevirme isimli yazımıza ayrıca göz atıp, direkt nakit avans kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Mevcut limitinizin nakit avans çekimi konusunda yeterli olup, buna rağmen çekim yapamıyorsanız, haberin devamı sorununuza çözüm üretebilecek cevaplar içermektedir.

 

Kredi Kartı Nakit Avans Çekemiyorum Sorunu

 

Hali hazırda mevcut kredi kartı nakit avans çekemiyorum sorunu ve çözümü konusu iki farklı başlıkta açıklanmaktadır. Sorunun tespiti ve çözümünü sizlere bu başlıkları ayırarak sunacağız ve daha hızlı bir işlem sağlamanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

 

Kredi Kartından Nakit Avans Çekemiyorum 2023
Kredi Kartından Nakit Avans Çekemiyorum 2023 Sorunu ve Çözümleri

 

Kredi kartı nakit avans çekme sorunları konusunda en çok karşılaşılan 5 temel madde bulunmaktadır. Kredi kartından nakit avans çekemiyorum temel nedenleri kısaca şu problemlerden kaynaklanmaktadır;

 

 1. Yeni gelen kredi kartınız, nakit avansa veya taksitli nakit avansa kapalı durumda olabilir. Bu durumda kredi kartı nakit avans kullanımı yapılamaz.
 2. Yine sizlere gelen kartların alışveriş harcama limitleri ile nakit avans limitleri aynı olmayabilir. Bu durum da limit yetersizliği nakit avans kullanımını engelleyebilir.
 3. Alışveriş harcama limitleri ile kart limitinizin aynı olması durumunda, çekmek istediğiniz nakit avans tutarı limit üzerindeyse nakit avans kullanımı engellenir.
 4. Kredi kartı nakit avans çekemiyorum konusunda limit ile çekmek istediğiniz tutar aynı ise, buna birde ekleneceği için yine limit uyarısına takılabilirsiniz.
 5. Kart borcunu daha önce ödemekte zorlanan kullanıcıların ilk kısıtlanma alanları nakit avans kullanım alanı olduğundan, eksik ödeme sayacına takılır ve bu durumda nakit avans kullanımına izin verilmez.

 

Bu temel 5 madde, kredi kartından nakit avans kullanamıyorum siteminizin temel nedenleri arasında olmaktadır. Bu sorunlardan ilk 3 madde rahatlıkla çözülebilir konular arasında olurken, 4 ve 5. maddeler konusunda çözümleri biraz zaman alabilecek sorunlar olmaktadır.

 

Kredi kartı nakit avans çekemiyorum konusunda karşılaşılan en temel hatalardan biri olan Eksik ödeme sayacı nakit ret konusunu alt başlığımız ile detaylı bir açıklamayla sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

 

Türkiye'de aktif hizmetlerini sürdüren bankalar, BDDK'ya bağlı kurumlar olduğundan, sizlere bu konularda istisna gösterebilecek bir banka olmayacaktır. Yani bankalar, isteseler bile bu konuda sizlere bir ayrıcalık tanıyamayacak.

 

Eksik Ödeme Sayacı Nakit Red Nedir?

 

Kredi kartınızın ödemelerini bir ya da bir kaç ay boyunca eksik ve asgari ödemelerle kısıtlı tutmanız halinde; eksik ödeme sayacı yani nakit ret durumuna takılırsınız. Eksik ödeme sayacı sizin kartınıza tanımlanan bir ödeme kontrol sayacıyken, ardışık eksik ödeme sayacı ise, bankaların sistemleriyle kontrol altında olan, bilgisayar sistemli bankacılık kredi kartı kontrol mekanizmasıdır.

 

Kredi Kartından Nakit Avans Çekemiyorum Çözümü 2023
Kredi Kartından Nakit Avans Çekemiyorum Çözümü ve Sebepleri 2023

 

Kredi Kartı Nakit Avans Çekemiyorum Çözümü

 

Kredi kartımdan nakit avans çekemiyorum diyenler için bir kaç çözüm önerisinde bulunmak istiyoruz. Öncelikle Kredi Kartı Nakit Avans Çekemiyorum konusunda başlıca sorunları biliyoruz. Bu sorunların temel çözümleri konusunda sırasıyla sorunlara sebep olan nedenlere göre şu adımları izleyebilirsiniz;

 

 • Yeni gelen kartınızın nakit avans veya taksitli nakit avans işlemlerine açtırmak için müşteri hizmetleriniz ile görüşüp aktivasyon işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
 • Kredi kartı ödemeleriniz düzenli ise, kart limitiniz kadar nakit avans limiti oluşturmak için yine bankanızın çağrı merkezi yetkilisinden işlem yaptırabilirsiniz.
 • Her iki limitin aynı olması durumunda, nakit avans faizini de hesaplayıp, faiz tutarını toplam tutara ekleyip rahatlıkla nakit avans kullanımı yapabilirsiniz.
 • Eksik ödeme sayacı nedeniyle nakit avans çekemiyorsanız, bir kaç ay boyunca kredi kartı borcunuzu tam ödeyip bu durumu düzeltebilirsiniz.

 

Kredi kartı nakit avans çekemiyorum sorunu çözümünü bu şekilde sizlere detaylı bir şekilde aktarmaya çalıştık. Konumuz ile paralel olduğunu düşündüğümüz Kredi kartı borcunu 1 ay ödemezsem ne olur isimli içeriğimize de ayrıca göz atmanızda yarar olacaktır.

 

Tüm bu konu başlıkları aslında bir birleriyle bağlantılı olduğundan, yazı içerisinde sunduğumuz ek bağlantılar, kredi kartı nakit avans kullanamıyorum konusunda sizlere genel bir bilgi sunmaktadır.

 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Nakit Avans Çekemiyorum

 

Ziraat Bankası, müşterilerinin işlem güvenliğini biraz üst düzeyde tutmaya çalışan bir devlet bankasıdır. En çok müşteriye sahip banka olduğu için, güvenlik konusunda ek tedbirler alan bankalar arasında ilk sırada yer almakta. Bu nedenlerden ötürü Ziraat bankası kredi kartı nakit avans çekemiyorum sorunu banka adıyla gelen sorular arasında çok fazla olmaktadır.

 

 

Üst başlıklarımız içerisinde açıkladığımız kredi kartı nakit avans çekemiyorum sorunu ve çözümleri aynı zamanda Ziraat bankası kredi kartı nakit avans çekemiyorum konusunda da soru ve cevapları olmaktadır. Bu durumda yapılabilecek en doğru işlemler Ziraat bankası müşteri hizmetleri yetkilileri ile görüşüp, kartınızı nakit kullanımlarına açtırmak olacaktır.

 

Kredi Kartı Nakit Avans Çekimi Gerçekleştirilemedi

 

Kredi kartı nakit avans çekimi esnasında en sık karşılaşılan hatalardan biri Kredi Kartı Nakit Avans Çekimi Gerçekleştirilemedi hatasıdır. Kredi kartınızla nakit avans çekme işleminin gerçekleştirilememesi durumunda, şu muhtemel açıklamalar sorunun nedeni olabilmektedir;

 

 1. Kredi kartınızın nakit avans limiti doldu: Kredi kartınızın bir günlük veya haftalık nakit avans limiti olabilir. Bu limit dolduğunda, nakit avans çekme işlemi gerçekleştirilemez.
 2. Kredi kartınızın nakit avans özelliği devre dışı bırakılmış olabilir: Kredi kartınızın sağlayıcısı, kartınızın nakit avans özelliğini devre dışı bırakabilir. Bu durumda, nakit avans çekme işlemi gerçekleştirilemez.
 3. Kredi kartınızın geçerliliği süresi dolmuş olabilir: Kredi kartınızın geçerliliği süresi dolduğunda, nakit avans çekme işlemi gerçekleştirilemez.
 4. Kredi kartınızın ödemeleriniz güncel değil: Kredi kartınızın sağlayıcısı, ödemelerinizin güncel olmaması durumunda nakit avans çekme işlemini gerçekleştirmeyebilir.

 

Eğer kredi kartınızla nakit avans çekme işlemi gerçekleştirilemiyorsa, ilk olarak kredi kartının nakit avans limitini, geçerliliği süresini ve ödemelerinizin güncelliğini kontrol etmelisiniz. Eğer bu bilgiler doğru ve sorun hala devam ediyorsa, kredi kartınızın sağlayıcısıyla iletişime geçerek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

 

Konuyla paralel olarak, Kredi Kartı Limiti Maaşın Kaç Katı isimli içeriğimize de ayrıca göz atabilirsiniz.

 

Kredi Kartı Nakit Avans Çekemiyorum Sık Sorulan Sorular

 

Kredi kartından nakit avans çekimi konusunda en sık sorulan sorular ile yanıtlarını alt kısımda listeledik. Aradığınız sorunun cevabını içeriğimiz de bulamadıysanız eğer, yorum bölümünden bizlere sorularınızı yöneltebilirsiniz.

 

Kredi Kartı Nakit Avans Limiti Ne Zaman Açılır?

Kredi kartı nakit avans limiti, sizlerin onayı ile mobil bankacılık ya da bankanızın müşteri temsilcileri yardımıyla açılmaktadır. Bazı kredi kartlarında nakit avans kullanımları aktif olarak gelirken, bazılarında bu seçenek pasif olarak gelmektedir.

Nakit Avansa Kapalı Kredi Kartından Nasıl Para Çekilir?

Nakit avansa kapalı kredi kartından para çekme yani nakit avans kullanmak için bankanızdan kredi kartınızın nakit avans seçeneğini aktif etmesini talep etmelisiniz. Bu aktivasyon işlemlerinden sonra kredi kartı nakit veya taksitli nakit avans seçenekleri aktif olacaktır.

Kredi Kartından Neden Nakit Avans Çekemiyorum?

Kredi kartından nakit avans çekme hatalarının en büyük sebepleri limit yetersizliği ya da kartın nakit avans kullanımına kapalı olmasıdır. Ayrıca son kullanım tarihi dolan kartlarda da nakit avans çekimi gerçekleşemez.

Kredi Kartı Nakit Avans Ne Zaman Açılır?

Kartınızdan nakit avans çekme işlemi için başvuru yaptıysanız, iki iş günü içerisinde durum sonuçlanacaktır. Bazı bankalar da bir kaç saat içerisinde durum çözülebilir.
İlk Yorumu Sen Yaz
code