15 Haziran 2024 Cumartesi
DOLAR 32.79 ₺
EURO 35.16 ₺
STERLIN 41.61 ₺
ALTIN 2,459.44 ₺
BTC 66,064.07 $
ETH 3,457.23 $
BİST 10,471.32

Garanti Temassız Özelliği Açma

Banka
Yayınlama: 4 Ağustos 2022 Perşembe 17:59 Güncelleme: 9 Mart 2024 Cumartesi 00:33 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Emircan S.

Garanti Temassız Özelliği Açma

Temassız ödeme yönteminin gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla beraber bir çok banka da olduğu gibi, Garanti temassız özelliği açma işleminin nasıl yapıldığı da Garanti BBVA müşterileri tarafından merak edilen konular arasında yer alır. Garanti bankası, NFC ile ödeme yani temassız ödeme imkanları konusunda neredeyse tüm kartlarında aktif olarak bu özelliği bulunduran bankalardan biridir.

 

Bazı bankalar da, kredi kartlarını temassız özelliği aktif halde teslim edilirken, Garanti bankası için temassız özelliğinin sonradan aktif hale getirilmesi edilmesi gerekmekte. Aslında güvenlik nedeniyle doğru olan yöntem de bu olmaktadır. Garanti Temassız Açma konusunda yöntemlerin tamamını sizlerle paylaştık.

 

Garanti Temassız Özelliği Aktif Etme
Garanti Temassız Özelliği Açma, Aktif Etme İşlemleri

 

Garanti temassız aktif etme işlemleri sayesinde artık kartınızı POS cihazlarına sadece göstererek ödeme işlemlerini başarıyla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bu işlemlerin en avantajlı yönlerinden biri de şifre girme zorunluluğu gibi zaman kaybına neden olacak unsurlarında ortadan kalkması olarak gösterilebilir.

 

Garanti bankası temassız özelliği nasıl aktif edilir içeriğimizde detaylara geçmeden önce bir de içerik önerisinde bulunmak istiyoruz. Garanti kredi kartı iptali haberimizi inceleyerek, kredi kartının iptal süreçleri hakkında genel bilgilere sahip olabilirsiniz.

 

Garanti Temassız Özelliği Açma Nasıl Yapılır?

 

Türkiye'de NFC temassız ödeme yönteminin ilk kullanılmaya başlandığı bankalardan bir tanesi Garanti BBVA olmaktadır. Garanti temassız özelliği açma ya da aktif etme işlemleri de bu kadar gelişimle beraber artık bir çok farklı kanal üzerinden kolay bir şekilde yapılmaktadır.

 

Peki Garanti Bankası temassız aktif etme hangi kanallardan yapılabilir? Garanti BBVA şubeleri, online dijital işlemler ya da mobil bankacılık kanallarını kullanarak bu özelliği aktif etmeniz mümkün. Hatta bu işlemlerin kısayoldan yapılabilmesi için Garanti SMS ile temassız aktif etme seçenekleri de çok yakında aktif olacak.

 

Garanti Temassız Aktif Etme
Garanti Temassız Özelliği Açma 2023

 

Garanti bankasına ait bankamatik ve kredi kartları için; Garanti temassız özelliğini aktif etme adımlarında kullanabileceğiniz tüm yöntemler şu şekilde listelenmektedir;

 

 • Size en yakın olan Garanti BBVA şubelerinden müşteri temsilcisi yardımıyla kredi kartı veya banka kartınızın Garanti temassız özelliği aktif etme yapılabilir,
 • Bankanıza ait mobil veya internet bankacılığı aracılığıyla bu kanallara giriş yaparak kartınızın temassız Garanti NFC aktif etme özelliği aktif edilebilir,
 • Garanti BBVA çağrı merkezinde müşteri temsilcisi ile görüşerek banka kartınız ya da kredi kartınızın temassız ödeme özelliğini aktif hale getirme yapabilirsiniz.

 

Son dönemlerde gelen yeniliklerden bir tanesi de artık Garanti kredi kartı temassız özelliği açma işlemleri Garanti ATM'leri üzerinden de yapılabiliyor. Sizlere en yakın ATM'yi bulmak için Garanti Şube ve ATM'ler sayfasını kullanabilirsiniz.

 

Garanti Temassız Banka Kartı Aktif Etme

 

Garanti bankası kartının veya maaş kartının temassız özelliğini aktif etmenin en hızlı ve pratik yolu mobil bankacılık uygulamasını kullanmaktır. Garanti temassız banka kartı aktivasyonu için üst başlığımız da açıkladığımız diğer yöntemler de alternatif olarak kullanılabilir. Mevcut kartınız yeni geldiyse eğer, çok büyük bir ihtimalle temassız ödeme özelliği açık olarak sizlere teslim edilmiştir.

 

Garanti temassız ödeme özelliği açma 2023 yılı için banka kartlarında mobil uygulama kullanarak şu adımlarla yapılmaktadır;

 

 1. Garanti BBVA mobil uygulaması bağlantısını kullanarak bankanın resmi uygulamasını cihazınıza yükleyip giriş yapınız.
 2. Mobil uygulama bilgilerinizi kullanarak uygulama içerisinden bankacılık sistemlerine girişi gerçekleştiriniz.
 3. Menüden kartlarım bölümü üzerinden hangi kartın temassız özelliğini aktif etmek istiyorsanız o kartı seçiniz ve ayarlarına giriniz.
 4. Temassız ödeme seçeneğini aktif hale getirerek Garanti BBVA garanti temassız özelliği aktifleştirme işlemini tamamlayınız.

 

Garanti banka kartının NFC temassız ödeme açma işlemleri bu adımlar kullanılarak mobil bankacılık üzerinden tamamlanabilir. Aynı yolları takip ederek internet bankacılığı kullanarak da işlemlerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

 

Garanti Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma, Aktif Etme

 

Garanti Bonus Temassız Ödeme Aktif Etme işleminde en hızlı sonuç alacağınız kanal, Mobil ve İnternet bankacılığı olacaktır. Hali hazır da aktif olan bir mobil ya da internet bankacılığı hesabınız yoksa, Garanti temassız özelliği açma işlemleri için bankanızın çağrı merkezi yetkilerinden yardım alabilirsiniz.

 

Garanti Kredi Kartı Temassız Ödeme Aktif Etme
Garanti Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma 2023

 

Bonus kart temassız özelliği aktif etme 2023 konusu için, size en yakın olan Garanti ATM'leri üzerinden, hem banka kartı hem de kredi kartınızın temassız ödeme özelliği aktifleştirebilirsiniz. Eğer sorun POS cihazlarıyla ilgili bir durumsa; Garanti POS Destek Hattı içeriğimizden o konuyla ilgili sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

 

Garanti Temassız Özelliği Açma İnternet Bankacılığı

 

Mobil bankacılık ile temassız aktif etme konusunda bilgileri aktarmıştık. Bu bölümde sizlere; internet bankacılığı ile Garanti Temassız Özelliği Açma nasıl yapılır adımlarını göstereceğiz. Aslında genel mantık aynı olsa bile, sadece seçenekler ve işlem sayıları internet bankacılığında biraz fazla göründüğü için sizlere karışık gelmektedir.

 

 • İlk olarak Garanti BBVA İnternet Bankacılığı bağlantısını kullanarak giriş yapınız.
 • Karşınıza çıkan üst menüden "Kartlarım" bölümüne geçiş yapıp, hangi kartın temassız özelliği açmak isterseniz o kartı seçiniz.
 • Garanti kartınızın seçiminden sonra çıkacak seçenekler arasından "Kart Ayarlarım" bölümüne giriş yapınız.
 • Buradan Garanti temassız özelliği açma işlemi için "Temassız Ödemeyi Aktif Et" butonunu aktif duruma getirip ayarları kaydediniz.

 

Garanti temassız açma işlemleri mobil ve internet bankacılığı kullanarak bu adımlar ile yapılmaktadır. Garanti temassız ödeme özelliği açma işlemlerinden sonra artık dilediğiniz gibi tüm alışverişlerinizi temassız ödeme kullanarak tamamlayabilirsiniz.

 

Garanti Maaş Kartı Temassız Özelliği Açma

 

Garanti Temassız Özelliği Açma işlemlerinde maaş kartlarında uygulanacak adımlar, diğer kredi kartlarında olduğu gibi aynı adımlarla yapılmaktadır. Garanti BBVA kredi kartları temassız ödeme özelliği aktif etme başlıklarımız içerisinde açıkladığımız yöntemlerin tamamını uygulayabilirsiniz. Ayrıca kısayoldan Garanti maaş kartı temassız özelliği aktif etme işlemleri içinde şu adımları takip edebilirsiniz:

 

 • Garanti BBVA müşteri hizmetleri yetkilileriyle yapacağınız görüşmeler ile maaş kartı temassız özelliğini aktif edebilirsiniz.
 • Garanti bankasına ait internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak yine Garanti maaş kartı temassız özelliği açma işlemi yapılabilmektedir.
 • Sizlere en yakın Garanti BBVA şubelerine giderek, müşteri hizmetleri desteğiyle garanti maaş kartının temassız özelliği açma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

 

Telefondan Temassız Ödeme Garanti

 

Garanti telefondan temassız ödeme özelliği için öncelikle mevcut cihazınızın NFC özelliğine sahip olması gerekir. Pek çok Android cihazlarda NFC özelliği varken, iPhone cihaz kullananlarda NFC ile ödeme Türkiye için geçerli değil. Garanti telefondan temassız ödeme aktif etme için cihazınızın ayarlar bölümünden yapmanız gereken bir kaç ayar bulunmaktadır.

 

 

Kart bilgilerinizi ayarlar bölümünden NFC ayarlarına tanımladıktan sonra mevcut banka kartınızı ya da kredi kartınızı mobil temassız ödemeye aktif hale getirmiş olacaksınız. Bir Garanti bankası POS işletmecisiyseniz, Garanti POS destek hattı içeriğimiz de ayrıca ilginizi çekebilecek konuları açıklamaktadır.

 

Garanti Temassız Özelliği Açma - Sık Sorulan Sorular

 

Garanti temassız özelliği açma ya da aktif etme konusunda çok sık karşılaştığımız bir kaç soruyu ve yanıtlarını da sizler için derledik. Garanti temassız aktif etme işlemleri için aklınıza takılan ya da sormak istediğiniz konular için yorum bölümünden bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

 

Garanti Bonus Temassız Var mı?

Tüm Garanti banka veya kredi kartları temassız ödeme özelliğini desteklemektedir.

Garanti Maaş Kartı Temassız Özelliği Açma

Garanti bankası maaş kartı temassız özelliği açma için; internet, mobil ya da çağrı merkezi yetkilileri seçeneklerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Garanti Kart Nasıl Temassız Yapılır?

Garanti bankası bankamatik veya kredi kartları, mobil bankacılık, çağrı merkezi ya da Garanti şubelerinden yapacağınız işlemler ile temassız yapılabilir.
İlk Yorumu Sen Yaz
code