25 Nisan 2024 Perşembe
DOLAR 32.52 ₺
EURO 34.95 ₺
STERLIN 40.70 ₺
ALTIN 2,441.18 ₺
BTC 63,337.95 $
ETH 3,112.00 $
BİST 9,710.97

Ziraat Banka Kartı Temassız Özelliği Açma Nasıl Yapılır?

Banka KartlarıKredi Kartları
Yayınlama: 5 Temmuz 2022 Salı 23:26 Güncelleme: 8 Mart 2024 Cuma 23:40 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Emircan S.

Ziraat banka kartının temassız özelliğini açma işlemleri nasıl yapılır? Bankaya gitmeye gerek var mı?

Ziraat Banka Kartı Temassız Özelliği Açma Nasıl Yapılır?

Ziraat Banka Kartı Temassız Özelliği Açma işlemi, Türkiye'nin en büyük resmî bankası olan Ziraat Bankası müşterileri tarafından cevabı merak edilen konulardan bir tanesi olmaktadır. Bankaların güvenlik nedeniyle kapalı tuttuğu bu özelliği aktif etmek için, Ziraat Temassız açma, yani karta temassız işlemi tanımlama yapmanız gerekir.

 

Ziraat banka kartının temassız özelliğini açma işlemleri; internet bankacılığı, mobil bankacılık ve müşteri hizmetleri desteği ile yapılabilmektedir. Ziraat bankamatik ve kredi kartları; temassız ödeme özelliğine kapalı durumda geldiği için, bu işlemlerin sonradan aktif edilmesi gerekir. Ayrıca size en yakın Ziraat bankası şubelerinden de Ziraat temassız aktif etme işlemini yapabilirsiniz.

 

Ziraat Kredi Kartı Temassız Aktif Etme
Ziraat Kart Temassız Özelliği Aktif Etme 2024

 

Ziraat Banka Kartı Temassız Özelliği Açma işlemlerini tamamlamak için bir çok farklı seçenekleri tercih edebilirsiniz. Ziraat bankası temassız aktif etme işlemlerinde en çok tercih edilen yöntem mobil ve internet bankacılığı olmaktadır. Ziraat kartın temassız özelliğini aktif etme işlemleri yapabilmeniz için uygulamanız gereken adımlar, alt başlıklarımızdan açıklanmıştır.

 

Ziraat banka kartı temassız aktif etme konularını açıklamadan önce, sizlere bir içerik önerisinde bulunmak istiyoruz. Ziraat bankasına ait bir kredi kartınız varsa, Bankkart lira nasıl kullanılır içeriğimizden, kredi kartı puanlarınızın kullanım alanlarını da bulabilirsiniz.

 

Ziraat Banka Kartı Temassız Özelliği Açma

 

Sizlerde Ziraat Banka Kartı Temassız Özelliği Açma işlemini banka kartınız veya kredi kartınız üzerinden yapmak istiyorsanız, bu işlemler için tercih edilebileceğiniz 4 temel yöntem mevcut. Bu bahsedeceğimiz işlem kanalları kullanılarak; Ziraat temassız aktif etme işlemi saniyeler içerisinde tamamlanmaktadır.

 

Temassız aktif etme işlemlerini hızlı ve zahmetsiz şekilde yapabilmeniz adına, bizlerin önerdiği ilk yöntem her zaman ziraat mobil uygulaması kullanmanızdır. Bu yöntem sayesinde, kısa sürede Ziraat banka kartı temassız özelliği açma 2024 işlemleri tamamlanabilir.

 

Ziraat Bankkart Temassız Özelliği Nasıl Açılır
Ziraat Banka Kartı Temassız Özelliği Açma Nasıl Yapılır, Ziraat Bankkart Temassız Açma

 

Ziraat bankkart temassız aktif etme yani aktif etme işlemleri şu yöntemler kullanarak tamamlanmaktadır;

 

  1. Ziraat Bankası şubelerine giderek Ziraat banka kartı temassız özelliği açma veya kapatma işlemi yapılabilir. Ziraat Bankası Şubeleri bağlantısını kullanarak size en yakın Ziraat bankası şubelerini görebilirsiniz.
  2. Ziraat Mobil kullanılarak yine Ziraat kart temassız aktif etme işlemi yapılabilir.
  3. Ziraat İnternet bankacılığı kullanarak Ziraat kart temassız açma işlemi yapılabilir.
  4. Ziraat çağrı merkezini arayarak Ziraat bankkart temassız açma işlemi yapılabilir.

 

Ziraat bankası müşterileri, banka kartı ya da kredi kartlarının temassız ödeme özelliği aktivasyonu için bu işlem kanallarından bir tanesini seçebilir. Bizlerin önerisi; en hızlı işlem için Ziraat mobil kullanarak Ziraat banka kartı temassız özelliği açma işlemlerini yapmalarıdır.

 

Ziraat Temassız Açma Nasıl Yapılır?

 

Ziraat bankası, müşterilerine bankkart veya kredi kartları ulaştırırken, tüm bu kartların temassız ödeme özelliği devre dışı olarak tanımlanmakta. Güvenlik nedeniyle yapılan bu önlemler ile, banka müşterileri Ziraat kart temassız açma işlemini manuel olarak kendileri yapmalıdır. Peki Ziraat banka kartı temassız özelliği açma işlemleri nasıl yapılır?

 

  • Bankkart Mobil kullanıyorsanız işlem menüsünden "Ödemeler" kısmına, Ziraat Mobil uygulaması kullanıyorsanız da "Kartlarım" menüsüne giriş yapınız.
  • Girmiş olduğunuz menüden; "Mobil Temassız Ödeme Tanımlama" bağlantısıyla temassız ödeme tanımlamak istediğiniz kartınızı seçiniz.
  • Karşınıza çıkan ekranlardan Ziraat temassız açma ya da kapatma işlemi için kart seçimi yapmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra o kart için temassız ödeme özelliğini aktif ya da pasif duruma getirerek açık/kapalı işlemlerini tanımlayabilirsiniz.

 

Ziraat temassız ödeme açma özelliğini mobil Android telefonunuza tanımlamak için, Android cihazın 5.0 sürümü veya üstü bir yazılıma sahip olması gerekmekte. Ayrıca aynı cihazda NFC özelliğinin de aktif edilmesi gerekmektedir. NFC ile Ziraat banka veya kredi kartı temassız ödeme tanımlama işlemleri, yine cihazınızın NFC ayarlarından yapılmaktadır.

 

Temassız ödeme özelliğinin çalışma mantığı; telefonların temassız özelliğinin aktif edilerek, cihaz üzerinden manyetik alan yardımıyla sağlanan işlemlerdir. Cep telefonu yerine kredi kartı ya da banka kartı ile temassız ödemeler de ise, kartınızı POS cihazına okutmanız yeterli olur.

 

Ziraat Bankası Temassız Açma
Ziraat Temassız Açma Nasıl Yapılır

 

Ziraat banka kartı temassız özelliği açma işlemi bu kadar pratik olarak yapılabilmekte. İnternet bankacılığı ile ziraat bankkart temassız özelliği açma işlemleri yapacaksanız, yine aynı yöntemleri uygulayabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ya da şubeler ile yapılacak işlemler içinde direkt Ziraat yetkilileri işlemleri gerçekleştirmektedir.

 

Çağrı merkezi ile Ziraat banka kartı temassız özelliği açma işlemi yapacaksanız, Ziraat bankası müşteri hizmetleri iletişimi 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralarından yapılmaktadır. Her iki numarada Ziraat Bankası çağrı merkezine yönlenmektedir.

 

Ziraat Temassız Ödeme Gözükmüyor Ne Yapabilirim?

 

Ziraat banka veya kredi kartları, ilk gönderimde kapalı durumda olduğu için bir çok banka müşterileri tarafından temassız ödeme gözükmüyor olarak algılanabilmekte. Bu durumda yapılması gereken işlem bir üst başlığımızda açıkladığımız yöntemleri kullanarak; Ziraat banka kartı temassız özelliği aktif etme işlemlerini yapmanızdır.

 

Belirtilen kanallar ile gösterilen anlatımları uygulayarak yaptığınız ziraat temassız açma işlemlerine rağmen hala temassız ödeme özelliği aktif olarak görünmüyorsa, kartı veya banka kaynaklı teknik bir sorun olabilir. Bu durumda yapmanız gereken işlem Ziraat bankası çağrı merkezi yetkililerine sorunu bildirmek olabilir.

 

Yine konumuza paralel olarak Kredi kartını internet alışverişine kapatma içeriğimiz sizlere ek bilgiler sunmaktadır. Bu işlemler sayesinde dilerseniz banka kartı ya da kredi kartını internet üzerinden yapılan harcamalara kapatabilirsiniz.

 

Ziraat Temassız Kart Özelliğini Kapatma

 

Ziraat temassız kart özelliği kapatma işlemleri yapmak istiyorsanız, daha önceden bu özelliği aktif ettiniz demektir. Ziraat'a ait banka kartları yani bankkart ile kredi kartları standart ayar olarak temassız özelliği kapalı olarak gelir.

 

Bu ayarı açtığınız bölümden tekrardan kapatma işlemlerini yapabilirsiniz. Ziraat temassız kart özelliğini kapatma bölümünü hatırlamıyorsanız, 2 üst başlığımız içerisinde belirttiğimiz adımları takip edebilirsiniz.

 

Ziraat temassız kart özelliğini kapatma yaptıktan sonra, NFC ile tanımladığınız mobil temassız ödemeler de o kart için artık geçersiz olacaktır. Ziraat temassız kapatma işlemi yaparken, birden fazla kart için temassız ödeme kapatma yapılacaksa, her kartın ayarına girip teker teker tüm kartları kapatmanız gerekmektedir. Yani bir karttan yapılan Ziraat temassız kapatma işlemi, diğer kartı etkilememektedir.

 

Ziraat Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma

 

Banka kartında olduğu gibi, Ziraat kredi kartı temassız özelliği açma işlemler yine ikinci başlığımız içerisinde açıkladığımız mobil veya internet bankacılığı yöntemleri kullanılarak tamamlanmaktadır. Ziraat Bankkart ya da kredi kartları fark etmeksizin temassız özelliği açma işlemleri; aynı mantık ve yöntemler ile yapılır. İnternet veya mobil bankacılığa erişim yoksa, Ziraat bankasının çağrı merkezi yardımlarıyla bu sorunlara çözüm üretebilirsiniz.

 

Ziraat kredi kartı temassız özelliği açma işlemleri alternatif bir yöntem olarak; Ziraat bankası şubeleri üzerinden, çağrı merkezi yardımıyla da yapılabiliyor. Bu işlemler için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Yine Ziraat kredi kartı temassız özelliği kapatma işlemleri de açma işlemleriyle aynı adımları kullanılarak, aktif olan seçeneği pasif duruma getirilerek tamamlanmaktadır.

 

Ziraat Banka Kartı Temassız Var mı?

Ziraat banka kartı üzerinde temassız özelliği mevcut ancak tüm yeni gelen kartlarda aktif edilmesi gerekir. Yani Ziraat Bankkart temassız ödeme özelliği sizin tarafınızdan aktif edilmediği sürece daima kapalı durumda olmaktadır.

Ziraat Kredi Kartı Temassız Var mı?

Ziraat kredi kartı temassız ödeme özelliği ve NFC temassız ödemesi kullanabileceğiniz kartlardan olmaktadır. Banka kartlarında olduğu gibi kredi kartlarında da bu özelliğin sizin tarafından aktif edilmesi gerekir.

Ziraat Kart Temassız Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bir Ziraat bankası kartının temassız ödemeyi aktif olup olmadığını anlamanın en hızlı ve pratik yolu mobil bankacılık kullanarak kart ayarlarından kontrol sağlamaktır. Aynı işlemler internet bankacılığı üzerinden de yapılabilir.

Bankkart Temassız Özelliği Açma

Ziraat bankasına ait Bankkart temassız özelliği aktif etme işlemleri; Ziraat mobil uygulaması kullanılarak ya da internet şubeleri ile çağrı merkezleriyle görüşme yaparak aktif hale getirilebilir.

 

Ziraat Banka Kartı Temassız Özelliği Açma ya da Ziraat Kredi Kartı Temassız Açma işlemleri bu adımlar ile yapılmaktadır. Ziraat Bankası Kartlarının temassız ile ödeme özelliklerinden yararlanmak ya da kapatmak isterseniz; başlıklar halinde açıklamış olduğumuz anlatımları kullanarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İlk Yorumu Sen Yaz
code