Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı Hakkında Bilgiler

Spread the love

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı hakkında sizlere ayrıntılı bilgiler sunmak için detaylı araştırmalar gerçekleştirdik. MEB tarafından sunulan burs ve yardım ücretlerinin yatırıldığı bu kartlar, öğrenciler için bir çok avantajı da beraberinde getirmektedir.

Vakıfbank MEB Sosyal Destek kartları kullanan öğrencilerin, bizlere çok sık yönelttiği sorulardan bazıları; Vakıfbank MEB sosyal destek kartı bakiye sorgulama ve MEB Sosyal destek kartı internet bankacılığı aktif etme konularını kapsamakta. Bu iki başlık başta olmak üzere, bu kart türünün tüm avantajları ve kullanım alanlarının detaylarını içeren bilgileri, sizler için derledik.

Vakıfbank Eğitim Destek Kartı
Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı Kullanımı 2023

Ayrıca bu hesap ve kartlar hakkında yine cevaplamamızı talep ettiğiniz sorulardan biri de; MEB Sosyal Destek Kartı Mobil Bankacılık aktivasyonuyla beraber, benzer soru olan Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı CVV Kodu Nerede Yazar konusunda tüm ayrıntıları sizler için hazırladık.

Vakıfbank Sosyal destek burs kartı konularından bir tanesi CVV kodları olduğu için, dilerseniz CVV Kodu Nedir makalemizi de ayrıca inceleyebilirsiniz. Vakıfbank sosyal destek kartlarında CVV numaralarını yine içeriğimizden ayrıca yanıtlayacağız.

Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı Nedir?

Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı, Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı ile sunulmuş olan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen bir öğrenci kartıdır. Bu kart, öğrencilerin okul içinde ve okul dışında çeşitli hizmetlerden yararlanmalarını sağlar.

Örneğin, öğrenciler bu kartlar ile okul yurtlarında, okul otobüslerinde, okula kantinin de ve okul yönetimine ait diğer hizmetlerde ücretsiz yararlanabilirler. Ayrıca, MEB Sosyal Destek Kartı sayesinde öğrenciler belirli indirimlerden de yararlanabilirler.

Örneğin, öğrenciler bu kart ile özel sektörde belirli ürünleri ve hizmetleri daha uygun fiyatlarla satın alabilirler.

Milli eğitim bakanlığına bağlı sosyal destek kartları, öğrenci yani 18 yaş altı grubu için sunulan bir kart türü olduğundan; bir çok özelliği kısıtlanmıştır. Bu kısıtlamaların ana nedeni ise, bankaların 18 yaş altı müşterilerine uygulamakla yükümlü olduğu bazı şartlardır.

Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı 2023
Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı

Vakıfbank MEB Sosyal destek kartı sahibi olmak isteyen öğrenciler, bu kısıtlı kullanım alanlarını iyi bilmeleri gerekir. Normal hesap kartlarına oranla, CVV ve IBAN gibi bir çok alanda ve hesap para transferi gibi konularda bazı kısıtlamalar mevcuttur. Milli Eğitim Bakanlığı şartlarının yanı sıra, bankacılık kuralları bu kartların kullanılabildiği alanları bayağı bir kısıtlamaktadır.

Peki Vakıfbank tarafından sağlanmış olan sosyal destek kartı kampanyasından kimler faydalanabilir? İşte MEB destekli sosyal destek kartı sahibi olmak için talep edilen şartlar şu şekilde listelenmektedir;

  1. MEB Sosyal Destek Kartı yalnızca ilköğretim ve lise dönemi öğrencileri arasında sınavla burs almaya hak kazanmış öğrenci gruplarına verilmektedir.
  2. Vakıfbank Sosyal Yardım Destek kartına sahip öğrenciler; bu kartları kullanarak her ay devlet tarafından sağlanan burslarını nakit olarak çekebilirler.
  3. Vakıfbank ve MEB ortaklığıyla sağlanan bu sistem ve kartlar tamamen ücretsiz olmakla beraber, öğrencilerden ek bir ücret talep edilmemektedir.
  4. Bu kartların öğrencilere sağlanma amacı; bankaların şube yoğunluğunu azaltarak öğrencilerin ATM’ler ile burs paralarını nakit olarak çekmelerine olanak tanımaktır.

MEB sosyal destek kartları şartları ve sağlamış olduğu bazı avantajlar bu şekilde yer alır. Ayrıca kartların kullanım süreleri, öğrenim süresine göre değişiklik gösterebilir. Bazı kartlar yalnızca öğrencinin burs aldığı süreler için de tanımlanabilmektedir.

Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı, bayağı kısıtlı özelliklere sahip oldukları için; bu kısıtlanan bankacılık özelliklerine yine alt başlıklarımız içerisinden ayrıntılı olarak yer vereceğiz. Özellikle para transferleri ve IBAN ile CVV kodlarını kullanarak alışveriş yapmanın yollarını arayan öğrenciler, içeriğimizin alt başlıklarından bilgi alabilir.

Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartları bir çok bankacılık işlemlerinin kısıtlı olması nedeniyle direkt veli imzalarına gerek kalmadan verilebilmektedir. Hatta pek çok durumda öğrenci imzalarına bile gerek kalmadan MEB Sosyal Destek Kartları burs alacak öğrencilere tanımlanıp teslim edilebilir.

Vakıfbank MEB Ödemeleri sayfasını kullanarak, bu burs ödemeleri hakkında resmi ve güncel bilgileri de edinebilirsiniz.

Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama

MEB Sosyal Destek Kartı ile Bakiye Sorgulama işlemleri temel 4 farklı yöntemi tercih ederek yapabilirsiniz. Vakıfbank MEB Sosyal destek kartı bakiye sorgulama işlemleri, tıpkı normal bankamatik kartları gibi çalışmaktadır. Yani hesaba yatırılan tutarların bakiye sorgulamaları aynı yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir. Bu yöntemlerden kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Vakıfbank veya diğer ortak ATM’leri kullanarak MEB Sosyal destek kartı hesap bakiyesi öğrenme işlemi yapılabilir.
  • Vakıfbank internet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanarak MEB sosyal destek kartı bakiye sorgulama yapılabilir.
  • Vakıfbank çağrı merkezi yetkilileri ile görüşerek yine MEB kartı hesap bakiyesi sorgulama işlemleri tamamlanabilmektedir.
Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı Bakiye Öğrenme
Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır

Bu 3 temel yöntem, internet ve mobil bankacılığı ayırdığımız da 4 temel yöntem aracılığı ile Vakıfbank MEB sosyal destek kartı bakiye sorgulama işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Vakıfbank MEB Kartı Bakiye sorgulama işlemiyle ilgili sorun yaşamanız durumunda; Vakıfbank müşteri hizmetleri iletişim hattı numarası şu şekilde olmaktadır: 0 850 222 07 24

Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı İnternet Bankacılığı

MEB Sosyal destek kartı internet bankacılığı aktif olarak kullanılmaktadır. Tabi diğer alanlarda olduğu gibi internet bankacılığı da bir çok özellik bakımından kısıtlanmış durumda yer alır. Vakıfbank MEB Sosyal destek kartı sizlere teslim edildiği anda internet bankacılığı pasif olup, sizlerin şube veya çağrı merkezi ile bu hizmeti açtırmanız gerekmektedir.

İnternet bankacılığı hizmetini açtırmak için kimlik doğrulama aşamasını tamamlamak yeterli olacaktır. Konumuza paralel olarak, Kredi Kartını internet alışverişine kapatma içeriğimiz de sizlere faydalı olabilecek bilgiler sunmaktadır.

YouTube video

Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı Mobil Bankacılık

Tıpkı internet bankacılığında olduğu gibi, Mobil bankacılıkta internet bankacılığının aktif edilmesiyle beraber kullanılmaya başlanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta; internet ve mobil bankacılığın aynı olduğudur. Yani sizler Vakıfbank MEB Sosyal destek kartı internet bankacılığı açtırdığınız anda, aslında mobil bankacılıkta aktif edilmiş olmaktadır.

Vakıfbank MEB sosyal destek kartı, öğrenciler için tanımlanan kartlar olduğu için, internet ya da mobil bankacılık işlemlerinde de pek çok alanda kısıtlanmış kartlar olmaktadır. Bu durumun nedeni öğrencilerin reşit olmaması ve ailelerinin bilgisi dışında kontrolsüz işlem yapmalarının önüne geçmektir.

Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı Para Ne Zaman Yatacak

Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı Burs ücretleri ayın 1’i ile 5’i arasında yatırılır. Bu tarih genellikle her ayın 5’i olarak geçmektedir. Yani her ayın ilk gününden ilk 5 günü içerisinde burs ücretiniz MEB sosyal destek kartınıza yatırılmış oluyor. Eğer sizin hesabınıza tanımlanan bir para yoksa, aynı bursu alan diğer kişilere de danışıp, Vakıfbank veya MEB ile iletişime geçebilirsiniz.

Bursunuzun durumu hakkında, kesinti ya da burs alma hakkını kaybetmeniz halinde, durumun neden kaynaklandığını, okulunuzdan ya da Milli Eğitim bakanlığı iletişim birimlerinden öğrenebilirsiniz. Bu tür durumlarda da, öğrencinin burs alma hakkı, burs yatırılma tarihinden önce kesilirse, bir sonra ki burs ücretleri hesaba yatırılmamaktadır.

Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı Yenileme

Vakıfbank üzerinde MEB Sosyal destek kartı yenileme işlemleri, bankanızın şubelerine yapılacak başvurular veya Vakıfbank çağrı merkezi yetkilileriyle yapılacak görüşmeler ile yapılabilmektedir. Bir çok kartların yenilemeleri banka şubelerinden yapılabilirken, Vakıfbank MEB Sosyal destek kartları çoğu zaman için genel merkezden çıkartılıp adrese yada bulunduğunuz şubeye gönderilmektedir.

Vakıfbank sosyal destek kartı yenileme işlemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bankanızın müşteri temsilcisi ile görüşme yapabilirsiniz.

MEB Sosyal Destek Kartı CVV Nerede Yazar?

MEB Sosyal destek kartı CVV numarası nerede yazar sorusu bu konuyla ilgili bizlere en çok gelen soru başlıklarından biridir. Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı CVV numarası yoktur. MEB Sosyal destek kartında CVV olmama sebebi ise; MEB sosyal destek kartlarının internet ve online alışverişlere kapalı olarak gelmesidir.

Ayrıca sosyal destek kartları internet alışverişleri sonradan açtırılamaz ve bu alanda kullanılamazlar. Yani sonuç olarak, Vakıfbank MEB Sosyal destek kartı, internet harcamalarına kısıtlı kartlardır. Bu özellik, aile onayında dahi açılmamaktadır.

Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı Şifre Alma

MEB Sosyal destek kartınız için ilk şifre veya unutulan parola için yeni şifre alımları için Vakıfbank şubelerini veya müşteri hizmetleri yetkililerinden yardım alabilirsiniz. Bu tür bankamatik kartlarında yeni parola alma işlemleri genellikle bir kaç dakika içerisinde rahatlıkla tamamlanabilmektedir.

Vakıfbank MEB Sosyal destek kartı şifre alma işlemleri aynı zamanda kartın ATM’ye ilk takılma aşamasıyla da belirlenebilmektedir. Tabi bu işlemler her kart için geçerli olmadığından dolayı riske girmemeniz önerilir.

Vakıfbank Burs Kartı Uygulaması

Vakıfbank Burs kartı uygulaması aslında Vakıfbank Mobil Bankacılık uygulaması olarak geçmektedir. Bu uygulamayı Android için Play Store, iPhone için App Store üzerinden indirip kullanabilirsiniz. MEB Sosyal destek kartı kapsamında ek bir uygulama ya da web sitesi bulunmamaktadır.

Ziraat Banka Kartı temassız özelliği açma yazımız ile, mevcut bir Ziraat bankası kartınızın temassız ödeme özelliğini aktif etme hakkında da yine ek bilgiler edinebilirsiniz.

MEB Sosyal Destek Kartı Sık Sorulan Sorular

Vakıfbank MEB Sosyal destek kartı ile alakalı en çok yöneltilen soruların bazılarını sizler için derleyip yanıtlamaya çalıştık. Bu sorularınıza ek soru veya sorunlarınız için en alt kısımda bulunan yorum bölümünü kullanarak görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Vakıfbank Sosyal Destek Kartı Nasıl Kullanılır?

Vakıfbank sosyal destek kartı, kart şifrenizi kullanarak ATM ile para çekme işlemleri için kullanılmaktadır. Bu kartınızı internet ve online alışverişler veya para gönderimi işlemlerinde kullanamazsınız.

Vakıfbank Sosyal Destek Kartı Ne İşe Yarar?

Vakıfbank MEB sosyal destek kartı, burs almaya hak kazanmış olan öğrencilerin, aylık burs ücretlerini nakit olarak almak için kullanılan bir bankamatik kartı olmaktadır.

MEB Sosyal Destek Kartı IBAN Nerede Yazar?

MEB Sosyal destek kartları üzerinde IBAN numarası yazmaz. Bu IBAN numarasına ulaşım sağlamak için, mobil veya internet bankacılığı üzerinden IBAN numaranızı görüntülemeniz gerekmektedir.

Vakıfbank MEB Sosyal Destek Kartı Her Ay Ödeniyor mu?

Öğrencilere tanınmış olan burslar, her ay devlet tarafından Vakıfbank MEB sosyal destek kartı hesabınıza yatırılmaktadır. Bu bursların ödenme günleri ise her ayın 5’i olarak bildirilmiştir.

Vakıfbank Eğitim Destek Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Vakıfbank üzerinde tüm kartlarda olduğu gibi, eğitim destek kartları şifreleri de Vakıfbank şubelerinden alınmaktadır. Öğrencinin kendisi ya da velisiyle beraber en yakın şubeye gitmesi durumunda, karta şifre atama ya da kart şifresi değiştirme işlemi gerçekleştirilir.

Vakıfbank Yardım Kartı Ne Kadar?

Vakıfbank kart ücreti almayan bankalardan biridir. Vakıfbank yardım kartları da bu nedenle ücretsiz sunulan kartlar arasında yer almaktadır.

] }
Yorum yapın